Innowacyjny fungicyd na warzywa

Tomasz Gasparski  przedstawił Nativo®75 WG – nowy, innowacyjny fungicyd w ochronie warzyw (w końcowej fazie rejestracji).

Rejestracja produktu w Polsce w pierwszym etapie będzie obejmowała zwalczanie chorób grzybowych marchwi, jakimi są alternarioza, mączniak prawdziwy i zgnilizna twardzikowa.

 

\"Innowacyjny

 

Nativo 75 WG, dzięki zawartości dwóch substancji o odmiennym sposobie działania, wykazuje wysoką skuteczność w zwalczaniu najgroźniejszych chorób marchwi, pozytywnie przyczynia się do uzyskania wysokiego plonu i poprawia jakość warzyw po przechowywaniu. Stosowanie Nativo 75 WG zgodnie z proponowaną etykietą, nie powoduje przekroczenia najwyższych dopuszczalnych poziomów pozostałości (NDP), co sprawia, że może być zalecany do stosowania przez przetwórców, eksporterów i dostawców warzyw do sieci supermarketów. 

Zaletą preparatu jest również elastyczny termin stosowania: Nativo 75 WG wykazuje działanie zapobiegawcze, ale również w przypadku silnie porażonych roślin, działanie interwencyjne.  W drugim etapie rejestracji planowane jest rozszerzenie etykiety o stosowanie Nativo 75 WG w ochronie warzyw kapustnych i pora przed najgroźniejszymi chorobami grzybowymi tych upraw. Nativo 75 WG jest od kilku lat obecny na wymagających rynkach Europy Zachodniej, gdzie z powodzeniem pomaga w prowadzeniu efektywnej ochrony upraw kapustnych, pora i marchwi.


Czytaj dalej: Grunt to bezpieczeństwo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here