Grupa Azoty znacząco zwiększyła produkcję nawozów. To dobry prognostyk dla spadku cen

Grupa Azoty opublikowała szacunkowe wolumeny produkcji za luty 2024 roku. Z opublikowanych danych wynika, że produkcja nawozów azotowych w spółkach Grupy Kapitałowej wzrosła względem stycznia – szacunkowe wolumeny za luty to 252 tys. ton w porównaniu do 199 tys. ton za styczeń.

Grupa Azoty znacząco zwiększyła produkcję nawozów. To dobry prognostyk dla spadku cen

Wzrosła produkcja NPK

Wzrost poziomów produkcji został odnotowany również w przypadku nawozów wieloskładnikowych – w lutym szacunkowe poziomy to 57 tys. ton względem 48 tys. ton w styczniu. Z kolei w przypadku nawozów specjalistycznych szacunkowe poziomy produkcji w lutym to 26 tys. ton w porównaniu do 25 tys. ton w styczniu.

Istotny wzrost produkcji Grupa odnotowała w obszarze mocznika – 80 tys. ton w lutym w porównaniu do 48 tys. ton w styczniu. Wzrosły również nieznacznie poziomy produkcji w Pigmentach, tj. 2 tys. ton w lutym względem 1 tys. ton w styczniu oraz w OXO – 13 tys. ton w lutym w porównaniu do 11 tys. ton w styczniu. W Poliamidzie szacunkowa produkcja została utrzymana na niezmienionym poziomie – 8 tys. ton.

Odbicie w szacunkowych wolumenach produkcyjnych za luty w przypadku nawozów wskazuje, że odnotowaliśmy wyższe zapotrzebowanie na nawozy od naszej autoryzowanej sieci dystrybucji w kontekście zbliżającego się sezonu nawozowego i terminów aplikacji. Można więc powiedzieć, że obserwowane wzrosty to efekt w dużej mierze czynników zewnętrznych. Aby mówić o długoterminowej rentownej produkcji, niezbędne jest wdrożenie odpowiednich działań optymalizujących i to nasz cel na najbliższe miesiące – mówi Dyrektor Generalny, Członek Zarządu Grupy Azoty S.A. Zbigniew Paprocki.

Szacunkowe dane produkcyjne za luty dostępne są na stronie www https://tarnow.grupaazoty.com/inwestor/raporty-gieldowe/raporty-biezace pod tytułem Raport za luty 2024.

Źródło: Grupa Azoty

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics