Gwałtowne hamowanie przed skrzyżowaniem. Ciągnik spadł z lawety!

Kierowca pojazdu, który przewoził ciągnik rolniczy gwałtownie hamował przed skrzyżowaniem, a w konsekwencji ładunek spadł na jezdnię. Na szczęście nikt w zdarzeniu nie ucierpiał. Kierowca został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Gwałtowne hamowanie przed skrzyżowaniem. Ciągnik spadł z lawety!

Gwałtowne hamowanie i ciągnik wypadł na drogę

Oficer dyżurny radomskiej Policji w niedzielę (26.05) ok. godz. 20 otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na ulicy Żółkiewskiego w Radomiu. 25-latek kierujący pojazdem marki Mercedes jechał od Zwolenia i przewoził ciągnik rolniczy. Przed skrzyżowaniem w wyniku gwałtownego hamowania doszło do przemieszczenia się ładunku, w wyniku którego ciągnik spadł na jezdnię na sąsiedni pas, na którym stał Hyundai. Na szczęście jego kierowca widząc całą sytuację, wykazał się refleksem i szybko ruszył do przodu. W ten sposób uniknął tragedii. Jedynie odłamki od spadającego ciągnika uszkodziły karoserie Hyundaia.

Kierowca ukarany mandatem i punktami


Na szczęście nikt w zdarzeniu nie ucierpiał. Kierowca został ukarany mandatem karnym i punktami karnymi.

„Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Dostosujmy prędkość do panujących warunków, w tym m.in. natężenia ruchu, pogody oraz stanu nawierzchni. Odpowiednie zabezpieczenie przewożonego ładunku jest bardzo ważne w takich sytuacjach” – apeluje Justyna Jaśkiewicz z radomskiego komisariatuPamiętajmy, że art. 61 ustawy prawa o ruchu drogowym mówi, że przewożony ładunek na pojeździe umieszcza się w taki sposób, aby:

  • nie powodował przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi pojazdu na drogę;
  • nie naruszał stateczności pojazdu;
  • nie utrudniał kierowania pojazdem;
  • nie ograniczał widoczności drogi lub nie zasłaniał świateł, urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych tablic albo znaków, w które pojazd jest wyposażony,
  • ładunek umieszczony na pojeździe powinien być zabezpieczony przed zmianą położenia lub wywoływaniem nadmiernego hałasu.

Autor: Justyna Jaśkiewicz
KMP Radom

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KRUS podał wysokość składek na trzeci kwartał

Kasa informuję, że Uchwałą Nr 5 Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z dnia 6 czerwca 2024 r. została ogłoszona wysokość miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics