Heros 450 SC z rozszerzoną rejestracją

Fungicyd Heros 450 SC można stosować w uprawach małoobszarowych: truskawce, malinie i gruszy. Preparat ten uzyskał w ostatnich dniach rozszerzenie rejestracji.

\"rolnictwo,


Heros 450 SC w truskawce stosuje się od początku fazy kwitnienia do dojrzałości owoców (BBCH 61-87). W tym okresie możemy zwalczać szarą pleśń. Maksymalna zalecana dawka jednorazowego stosowania to 1,66 l/ha, preparat można stosować nie częściej niż 2 razy w sezonie.

W uprawie maliny Heros 450 SC należy stosować w okresie największego zagrożenia chorobami tj. w pełni kwitnienia oraz po zbiorze owoców i wycięciu starych pędów (BBCH 6587). Wykonując zabieg w tym terminie możemy zwalczać szarą pleśń oraz przypąkowe zamieranie pędów maliny. Tak jak w przypadku truskawki, maksymalna zalecana dawka jednorazowego stosowania Heros 450 SC wynosi 1,66 l/ha, preparat można stosować nie częściej niż 2 razy w sezonie.

Fungicyd Heros 450 SC w uprawie gruszy poleca się  stosować od fazy widocznych pąków kwiatowych do końca fazy kwitnienia (BBCH 55-69), zapobiegawczo co 7 dni w zależności od przebiegu pogody i sygnalizacji lub interwencyjnie do 72 godzin po infekcji. W tej fazie możemy zwalczać parcha gruszy. Maksymalna zalecana dawka jednorazowego stosowania to 1,0 l/ha, preparat można aplikować nie częściej niż 2 razy w sezonie.

Nowa rozszerzona etykieta fungicydu Heros 450 SC jest do pobrania z naszej strony www.innvigo.com/etykiety/

Oprócz fungicydu Heros 450 SC INNVIGO oferuje drugi środek zawierający pirymetanil o takich samych właściwościach o nazwie Batalion 450 S.

INNVIGO rośnie w siłę

INNVIGO, polski producent środków ochrony roślin oferuje rolnikom 21 środków z grupy herbicydów, insektycydów, fungicydów i regulatorów wzrostu. W 2019 roku w portfolio firmy ma się znaleźć 46 produktów. INNVIGO działa nie tylko w Polsce. Swoje oddziały posiada również w Rumunii, Czechach i na Słowacji. Poza tym prowadzi szereg procesów rejestracyjnych praktycznie we wszystkich krajach Europy.

– Zakładamy, że w 2025 roku znajdziemy się w czołówce największych dostawców środków ochrony roślin na wszystkich rynkach, na których jesteśmy obecni już dziś. Przez najbliższe lata będziemy dążyli do zwiększania terenów, na których produkty INNVIGO będą dostępne. Cały czas będziemy stawiali na innowację, a wiedzę i technologię będziemy chcieli maksymalnie powiązać z produktami wprowadzanymi na rynek – mówi Krzysztof Golec, prezes INNVIGO.

Redakcja AgroNews, fot. flickr.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here