Idzie wiosna! Oto pierwszy jej znak

Pierwsze w tym roku obloty pszczół zaobserwowali pszczelarze na Podkarpaciu. Zimę pszczoły przetrwały w dobrym stanie – poinformował w czwartek prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie Roman Bartoń.

– Więcej słońca i dłuższy o kilka godzin dzień sprawiają, że pszczoły zaczynają powoli opuszczać ule. Obloty świadczą o zbliżającej się wiośnie – powiedział Bartoń.
 

 

\"Idzie

 

Na Podkarpaciu ule opuściły już pszczoły m.in. w okolicach Rzeszowa, Łańcuta, Mielca, Stalowej Woli, Dębicy i Kolbuszowej. – Pszczoły przezimowały w dobrej kondycji – podkreślił Bartoń.

Uli nie opuściły natomiast pszczoły w Bieszczadach, Beskidzie Niskim i na Pogórzu Dynowskim. Dotyczy to głównie pasiek położonych w pobliżu lasów. – Na terenach podgórskich i górskich nadal panuje zima i na pierwsze obloty przyjdzie pszczelarzom jeszcze trochę poczekać – dodał prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie.

Na Podkarpaciu prawie cztery tys. pszczelarzy prowadzi 110 tys. rodzin pszczelich. W południowo-wschodniej Polsce na jeden kilometr kwadratowy przypada 6 rodzin pszczelich; przeciętna krajowa wynosi 3,5 rodziny na jeden km kw.

Źródło: TVP Info,
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here