Innowacyjność w odżywianiu roślin – 10 lat Timac Agro Polska

2 września w Niepruszewie pod Poznaniem Firma Timac Agro Polska zorganizowała konferencję prasową z okazji 10-lecia firmy.

 Z uwagi, iż firma od niedawna ma nową lokalizację, gospodarze konferencji umożliwili zwiedzanie nowej siedziby oraz  nowego kompleksu magazynowego.

 

\"\"
Paweł Kocel, Dyrektor Marketingu Timac Agro Polska

 

Podczas spotkania zaprezentowano dotychczasowe,  najważniejsze osiągnięcia poszczególnych działów firmy.

 

\"\"

 

Wiele innowacji powstało w  dziale nawozów, m.in. podsumowano rezultaty wprowadzenia na rynek w 2014/2015 rewolucyjnej linii nawozów fosforowych z chronionym fosforem TOP-PHOS oraz po raz pierwszy zaprezentowano nową innowacyjną linię produktowych nawozów azotowych N-Process – których premiera odbędzie się już tej jesieni. 

 N-Process, nowa technologia do produkcji nawozów azotowych, której prelegenci poświęcili większą część konferencji to przede wszystkim nowe możliwości w odżywianiu roślin. To innowacyjne rozwiązanieogranicza straty azotu w trakcie transformacji z formy mocznikowej do amonowej (efekt ochrony przemiany do NH4+ przez siatkę organiczno-wapniową), a więc wtedy kiedy jest on podatny na straty wynikające z ulatniania się amoniaku.

 

\"\"
Dr Jean Claude YVIN

 

Azot podany roślinie w takiej formie, to azot w dużo mniejszym stopniu narażony na straty, w dużo większym stopniu przeznaczony do odżywiania roślin, a podaż azotu dostosowana jest dodatkowo do potrzeb roślin. Inteligentne uwalnianie azotu, pozwala bowiem na jego bardziej dopasowaną do krzywej pobierania tego składnika dostępność dla roślin, a tym samym na ograniczanie start. N-Process umożliwia stopniowe odżywianie roślin doskonale dostosowane do ich zmieniających się w czasie wegetacji potrzeb pokarmowych.

Podczas konferencji zaprezentowano również innowacyjne rozwiązania w innych obszarach: m.in.  aktywność w dziale zootechnicznym, w którym ruszył projekt ANA, czyli Animal Nutrition Ambition, wprowadzenie na rynek na początku 2015 nowego innowacyjnego produktu Lithamix, inauguracja na targach Gardenia 2015 nowego projektu, działu ogrodnictwa hobbystycznego Florendii, a także uruchomienie w połowie 2015 nowego działu wsparcia sprzedaży TeleSales.

 

\"\"
Paweł Kocel, Agnieszka Egberss, Dyrektor Zarządzająca Timac Agro Polska, Maja Janowicz Business Development Manager, Timac Agro Poland

 

Oprócz wielu osiągnięć naukowych i rozwojowych firmy, bardzo cenną inicjatywą okazała się współpraca charytatywna z Fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”.

 

Tekst i fot.: MN

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here