Nowe strategie dla zapraw nasiennych

Robert Puhl, Zarządzający Zaprawami Nasiennymi  opowiedział o  nowej integrowanej strategii biznesu z zaprawami nasiennymi – Bayer SeedGrowth™ oraz o zaprawie Baytan®Trio 180 FS

Bayer SeedGrowth™ to nowa, globalna strategia biznesu zapraw nasiennych, a jednocześnie nowa nazwa działu Bayer Seed Treatment. Strategia ta oferuje klientom więcej niż tylko środki ochrony roślin do zaprawiania, integrując wszystkie aspekty związane z technologią zaprawiania.

 

\"Nowe

 

Strategia SeedGrowth™ oparta jest na 4 głównych filarach:
 

  • Produkty czyli zaprawy nasienne
  • Polimery / Otoczkowanie (Polimery jako dodatek podczas procesu zaprawiania, w celu poprawienia np. przyczepności zaprawy, sypkości nasion, albo jako nawóz donasienny)
  • Sprzęt do zaprawiania / zaprawiarki
  • Serwis / obsługa techniczna (dla klientów przedstawiciele firmy m.in. prowadzą treningi techniczne, kalibrują zaprawiarki oraz robią analizy jakości zaprawiania)

Baytan®Trio 180 FS– następna generacja zapraw firmy Bayer CropScience (w końcowej fazie rejestracji)

Baytan Trio 180 FS – to uniwersalna zaprawa nowej generacji o unikalnym składzie. Zawiera ona 3 substancje aktywne o różnym mechanizmie działania, co pozwala uzyskać szeroki zakres zwalczanych chorób grzybowych występujących w zbożach ozimych i jarych.
 

Jest to pierwsza na rynku zaprawa zawierająca nową substancję aktywną fluopyram, która w połączeniu z triadimenolem (triazol) i fluoxastrobiną (strobiluryna) pozwala skutecznie zwalczać najgroźniejsze choroby przy jednoczesnym pozytywnym wpływie na zdrowotność i wzrost roślin.
 

Zalecana dawka preparatu 200 ml/100 kg nasion zapewnia doskonałe pokrycie i wybarwienie nasion, po wyschnięciu zaprawa nie osypuje się z ziarniaków. Zastosowana w zaprawie Baytan Trio 180 FS, unikalna kombinacja substancji aktywnych w nowoczesnej, płynnej formulacji FS, pozwala zachować bardzo wysoką skuteczność w zwalczaniu chorób grzybowych  i wysoką selektywność w stosunku do chronionej uprawy.

W trakcie prowadzonych badań z zaprawą Baytan Trio 180 FS, stwierdzono stabilną skuteczność w zwalczaniu nawet najtrudniejszych chorób takich jak np. pleśń śniegowa. Potwierdzono to w trakcie wieloletnich badań w Polsce oraz w krajach o szczególnie trudnych warunkach zimowych takich jak Łotwa czy Finlandia. Badania potwierdziły również pozytywny wpływ na zdrowotność korzeni (efekt kotwicy) w połączeniu z szerokim spektrum zwalczanych chorób i wysoką selektywnością dla rośliny uprawnej, co pozytywnie przekłada się na wysokość i jakość uzyskiwanego plonu ziarna.


Czytaj dalej: Innowacyjny fungicyd na warzywa

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here