Jak nowocześnie zagospodarować oborę? Katalog rozwiązań dla inwestorów, projektantów i doradców rolnych

Instytut Technologiczno-Przyrodniczy w Falentach Oddział w Warszawie opracował  „Katalog Rozwiązań Technicznych  i Technologicznych Zagrodowej Infrastruktury Technicznej” (w zakresie chowu bydła mlecznego).

Katalog przeznaczony jest dla projektantów, doradców rolnych a także inwestorów. Praca trzech zainteresowanych stron z katalogiem w ręku pozwoli na realizację nowoczesnego obiektu spełniającego oczekiwania inwestora. Katalog rozwiązań technologicznych obejmuje budynki i obiekty budowlane związane z produkcją zwierzęcą-krowami mlecznymi. Należy pamiętać, że sam budynek – obora nie jest gwarancją sukcesu i nie ma rozwiązania idealnego,  zawsze wymagany jest kompromis.

W katalogu można znaleźć rozwiązania dla obór bezściołowych z podłogą szczelinową, obór bezściołowych z podłogą pełną, obór na głębokiej ściółce. Przyjęte obsady zawarte są od 60 do 120 sztuk krów mlecznych, są to wartości uniwersalne, dla których istotnym jest szerokość budynku. Modułowa konstrukcja umożliwia dostosowanie obiektu do potrzeb inwestora.

W katalogu znajdują się również karty elementów infrastruktury gospodarstw specjalizujących się w produkcji zwierzęcej, są to rozwiązania silosów, płyt obornikowych i zbiorników na płynne odchody zwierzęce.  


\"\"

 

KATALOG DO POBRANIA

Zapraszamy do lektury.

Redakcja AgroNews
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here