Nowy, biologiczny środek w ofercie Bayer CropScience

Informujemy, że  w dniu 18.08.2015 firma Bayer CropScience uzyskała zezwolenie MRiRW nr R-122/2015 dla nowego fungicydu Serenade ASO.  Jest to pierwszy biologiczny środek ochrony roślin w ofercie Bayer CropScience Polska.

Opis działania:

Serenade ASO jest mikrobiologicznym środkiem grzybobójczym o działaniu kontaktowym, w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą (SC), zawierającym szczep QST 713 bakterii Bacillus subtilis i przeznaczonym do stosowania w uprawie truskawki, marchwi, sałaty, pomidora, papryki oraz oberżyny (bakłażana) przeciwko chorobom grzybowym. Produkt jest oferowany w wygodnej płynnej formulacji, nie ma specjalnych wymogów dotyczących warunków transportu i przechowywania.

 

\"\"

 

Bacillus subtilis QST 713 jest bakterią występującą naturalnie w przyrodzie, wykazującą działanie grzybobójcze oraz fungistatyczne poprzez zakłócenie rozwoju grzybni w wyniku kontaktu z patogenem na powierzchni roślin i wytwarzanie substancji, które zakłócają funkcjonowanie błon komórkowych grzybów. Bacillus subtilis QST 713 konkuruje także z  patogenami o przestrzeń życiową i składniki odżywcze oraz indukuje systemiczną odporność rośliny.

Zakres stosowania:

Zgodnie z etykietą,  Serenade ASO wykazuje działanie w zwalczaniu szarej pleśni i alternariozy we wspomnianych powyżej uprawach ogrodniczych.

Zalety stosowania Serenade ASO:
•    Skuteczne działanie zapobiegawcze
•    Bezpieczeństwo dla  środowiska i konsumenta
•    Przydatny w integrowanych programach ochrony
•    Spełnia wymogi rolnictwa ekologicznego
•    Zero pozostałości, brak okresu karencji
 

Dostępność w handlu:
Serenade ASO jest fungicydem sprzedawanym  w wielu krajach Europy Zachodniej. W Polsce produkt będzie  dostępny u partnerów handlowych Bayer CropScience w sezonie 2016.

Etykieta środka

Źródło: Bayer CropScience
Redakcja AgroNews, fot.: flickars.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here