Jak przekazać produkty do Banku Żywności? – poradnik dla darczyńców

Każdy przedsiębiorca, który podaruje Bankom Żywności produkty spożywcze na cele charytatywne, może mieć pewność, że trafią one szybko i sprawnie do osób, które ich bardzo potrzebują. Aby ułatwić darczyńcom podjęcie decyzji i zaplanowanie darowizn, Federacja Polskich Banków Żywności wydała specjalny poradnik – „Dobroczynność bez VAT”

 

\"\"

 

Dobroczynność bez VAT – Kto, Co, Jak?

Wydanie Poradnika jest związane z nowelizacją ustawy o podatku VAT, która obowiązuje od 1 października 2013 r. Dzięki niej wszyscy przedsiębiorcy mogą przekazywać żywność na cele charytatywne bez konieczności odprowadzania podatku od takiej darowizny. Federacja Polskich Banków Żywności zrzesza 30 Banków Żywności, które są organizacjami pozarządowymi. 2 Banki Żywności ubiegają się o członkowstwo w niej. W publikacji opisano – jak przekazać żywność do Banku Żywności krok po kroku. Można się z niej dowiedzieć:
 

  • Kto i na jakich zasadach może przekazać żywność do Banku Żywności.
  • Jakie produkty można przekazać do Banku Żywności.
  • O sposobach odbioru żywności w zależności od asortymentu.
  • Jakie dokumenty są potrzebne do przekazania darowizny. 

Publikacja jest dostępna na stronie bankzywnosci.pl będzie także dystrybuowana do związków branżowych. Każdy przedsiębiorca, który zgłosi do biura Federacji Polskich Banków Żywności lub jednego z 32 Banków Żywności chęć przeczytania poradnika – otrzyma go w wersji elektronicznej lub drukowanej.

Przekaż żywność potrzebującym – szybko i łatwo z pomocą Banków Żywności

 

\"\"

 

Banki Żywności znają środowiska potrzebujących w swoim regionie, województwie. Codziennie dostarczają im pomoc.  Producent, który chce przekazać żywność na cele charytatywne, nie musi się martwić o znalezienie organizacji, która szybko odbierze produkty. 30 Banków Żywności zrzeszonych w Federacji oraz 2 ubiegające się o członkowstwo w niej, dostarczają pomoc żywnościową do 3 600 organizacji charytatywnych w Polsce.

Federacja Polskich Banków Żywności i zrzeszone w niej Banki Żywności są organizacjami pozarządowymi wyspecjalizowanymi w pozyskiwaniu, transportowaniu i dystrybucji produktów żywnościowych. Sprawna współpraca z darczyńcami żywności jest podstawą profesjonalnej pomocy udzielanej przez Banki Żywności. Banki Żywności są w stanie przyjąć i rozdysponować każdy asortyment, nawet z bardzo krótkim  terminem przydatności do spożycia, w tym produkty świeże i mrożonki, zachowując łańcuch chłodniczy i spełniając wszystkie kryteria bezpieczeństwa (system HACCP, stały nadzór sanepidu). Banki Żywności zapewniają pełną sprawozdawczość dot. dystrybucji darowizny.

Zapraszamy do partnerstwa! 
Każdy kto, chce przekazać darowiznę żywnościową Bankom Żywności lub otrzymać poradnik proszony jest o kontakt z biurem Federacji Polskich Banków Żywności

Źródło:Federacja Polskich Banków Żywności 
Redakcja AgroNews, fot.sxc

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here