Jak przekazywać zgłoszenia do ARiMR za pomocą SOLa?

Moduł pozwala na przekazywanie zgłoszeń do ARiMRu za pośrednictwem SOLa. Jeśli w SOL wprowadzamy ubycie rozumiane jako przemieszczenie z siedziby stada lub do siedziby stada (kupno, sprzedaż, czy inne przemieszczenie ze zmianą IRZ), generuje się zgłoszenie przemieszczenia. Jeśli rejestrujemy cielę w SOL – generuje się zgłoszenie urodzenia. A jeśli wprowadzamy padnięcie – powstaje zgłoszenie padnięcia. Do decyzji użytkownika pozostaje, kiedy zgłoszenie prześle oraz jakie dane uwzględni.

Jak przekazywać zgłoszenia do ARiMR za pomocą SOLa?
Jak przekazywać zgłoszenia do ARiMR za pomocą SOLa?

Czyli, gdy wycieli się krowa i rejestrujemy cielę –  zgodnie ze wskazówkami SOL w formatce „Rejestracja cielęcia”, w module IRZ w SOL automatycznie powstaje rekord (wiersz), w którym widzimy wspomniane wyżej, uzupełnione kolumny.  To, że nie widzimy tu wszystkich danych, wymaganych do wypełnienia Zgłoszenia wg. wskazówek ARiMR, nie znaczy, że ich nie ma.

Jeśli chcemy to sprawdzić, klikamy w opcję „Edytuj” w  niebieskim kwadraciku, który pojawia się  z lewej strony kolczyka. Dane przesłane w Zgłoszeniu możemy zweryfikować także w samym portalu IRZ Plus.

Jeśli pominiemy jakieś dane podczas rejestracji cielęcia, w Rejestrze w kolumnie „Kompletność” pojawi się informacja, że Zgłoszenie jest „niekompletne”. Gdy wszystkie informacje są wprowadzone, pojawia się komunikat „OK”.

Przemieszczenie lub ubycie zwierzęcia

Podobnie, gdy w SOL wpisujemy przemieszczenie lub ubycie zwierzęcia. Jeśli nie pominiemy żadnych danych, których wymaga program, kompletne zgłoszenie wygeneruje się w rejestrze.

Wystarczy teraz zaznaczyć w kwadraciku z lewej strony dany rekord (wiersz z kolczykiem zwierzęcia) do wysyłki i kliknąć „Zgłoś do ARiMR”.

Możemy zaznaczyć jeden – lub kilka wierszy, wszystkie zaznaczone zgłoszenia zostaną wysłane.

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dopłaty do kukurydzy: Ile wniosków złożono? ARiMR wydłuża godziny pracy

Dokumenty od producentów kukurydzy poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy biura powiatowe...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics