Jesienne herbicydy zbożowe. Przedstawiamy tańsze rozwiązania

Bieżący sezon był jednym z trudniejszych dla polskich rolników i już słychać głosy o racjonalizacji wydatków w rolnictwie. Dlatego też firma Nufarm rekomenduje wybór ekonomicznych rozwiązań w walce z jesiennym zachwaszczeniem zbóż i proponuje sprawdzone jesienne herbicydy zbożowe.

Sposób na miotłę zbożową

Kluczowym problemem w jesiennym odchwaszczaniu zbóż jest miotła zbożowa (Apera spica-venti). W ofercie firmy Nufarm znajdują dwa, doskonale radzące sobie z tym chwastem herbicydy. Pierwszym jest powszechnie znamy rolnikom LENTIPUR FLO 500 SC, zawierający substancję czynną chlorotoluron. Produkt ten może być stosowany w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, życie oraz jęczmieniu ozimym. Warto dodać ze LENTIPUR FLO 500 SC zwalcza nie tylko miotłę zbożową, ale również niektóre chwasty dwuliścienne w tym chabra bławatka (Centaurea cyanus) w młodych stadiach rozwojowych. Jesienią bez względu na fazę rozwoju czy występującą odporność miotły zbożowej na sulfonylomoczniki rekomendujemy dawkę 2 l/ha. Zastosowanie rekomendowanej dawki środka LENTIPUR FLO 500 SC podczas jesiennego zabiegu skutecznie ogranicza pierwotne zachwaszczenie zbóż. Wpływa to pozytywnie na rozwój wegetatywny ozimin wiosną, a w konsekwencji zwiększa ich plon.

Chlorotoluron i diflufenikan w jednym preparacie

Drugim jesiennym herbicydem zbożowym  w palecie firmy Nufarm jest kompletne rozwiązanie o nazwie SNAJPER 600 SC  zawierające dwie substancje czynne: chlorotoluron oraz diflufenikan. Snajper stanowi doskonałe rozwiązanie problemu uciążliwej miotły zbożowej oraz wielu chwastów dwuliściennych, w tym uciążliwego fiołka polnego (Viola arvensis) oraz przetaczników (Veronica sp.). Preparat ten należy stosować od fazy szpilkowania pszenicy do końca fazy krzewienia. Natomiast w jęczmieniu i pszenżycie: od fazy 3-go liścia zbóż do końca krzewienia. Rekomendowana dawka: 1,25-1,5 l/ha.

Nufarm od kilku lat poddaje preparat testom polowym w lokalizacjach o skrajnie wysokim zachwaszczeniu różnymi gatunkami. W każdym roku preparat SNAJPER 600 SC jest jednym z najlepszych rozwiązań herbicydowych w porównaniu do standardów rynkowych.

Warto dodać że zarówno Herbicyd Snajper jak i Lentipur Flo skutecznie zwalczają biotypy miotły zbożowej odporne na herbicydy z grupy sulfonylomoczników.

Redakcja AgroNews, fot. dreamstime.com

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pijany kierowca wbił się w przyczepkę ciągnika

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 43-letni sprawca wypadku w Krzemieniu. Mężczyzna kierując volkswagenem uderzył w przyczepkę ciągnika. Kierujący ciągnikiem trafił do szpitala....
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,540ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE