Jest program do optymalizacji dawek herbicydów

Najlepsza efektywność zwalczania chwastów jest wtedy, gdy znajdują się w fazie liścieni – niezależnie od fazy rozwojowej buraków. Jest program, który pomoże ustalić właściwą dawkę.

Jest program do optymalizacji dawek herbicydów
Jest program do optymalizacji dawek herbicydów

Program LIZ-Herbicyd umożliwia ustalenie optymalnej dawki herbicydów dla 32 chwastów dwuliściennych i 10 jednoliściennych. W tegorocznej wersji są zawarte dodatkowo 2 herbicydy – Tanaris i Safarii DuoActive 87,5 WG.

Wielkość proponowanych dawek preparatów do zabiegu jest zawsze uzależniona od:

·   występujących na polu chwastów i ich fazy rozwojowej

·   warunków pogodowych przed i po zabiegu

·   stanu zdrowotnego roślin

·   terminu wykonania zabiegu w ciągu dnia

co  istotnie wpływa na skuteczność zwalczania chwastów i jednocześnie chroni rośliny przed uszkodzeniami. W przypadku ekstremalnych sytuacji np. z powodu przymrozków lub złej kondycji  buraków program zleca wykonanie oprysku w innym terminie. Program umożliwia wybór herbicydów alternatywnych i jednocześnie wskazuje procent pokrycia na substancje aktywne w porównaniu do zalecenia głównego. Kompletne zalecenie łatwo można zapisać w formie pliku PDF w zakładce do ogólnego widoku.

Źródło: LIZ

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,941ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Świadkowie udaremnili jazdę pijanemu traktorzyście

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 49-latkowi, który kierował ciągnikiem rolniczym mając w organizmie 3 promile alkoholu. Nietrzeźwy kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania,...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE