Jest zgoda na stosownie w Polsce zaprawy nasiennej w rzepaku

26 czerwca 2017 w Genewie firma DuPont Polska otrzymała zgodę na dopuszczenie do użytku owadobójczej zaprawy nasiennej Lumiposa®, zawierającej cyjantraniliprol jako składnik aktywny. Preparat przeznaczony jest do stosowania w szczególności do ozimych odmian rzepaku.

\"\"

Lumiposa zwalcza najważniejsze szkodniki, w tym również śmietkę kapuścianą


Owadobójcza zaprawa nasienna Lumiposa® zapewni polskim rolnikom nowe i wyjątkowe narzędzie do efektywnej uprawy rzepaku. Jest to najnowocześniejszy i najbardziej kompleksowy środek insektycydowy przeznaczony do upraw rzepaku ozimego. Lumiposa® zapewnia wyraźną poprawę plonów, ogranicza szkody spowodowane insektami już w najwcześniejszym okresie, tym samym poprawiając efektywność wzrostu i chroniąc potencjał roślin.

Badania nad zaprawą Lumiposa® przeprowadzane w Europie w latach 2009-2015 pokazują skuteczne działanie na kluczowych szkodnikach. W badaniach przeprowadzonych z udziałem pchełki rzepakowej sadzonki rzepaku były wyraźnie silniejsze od roślin zasadzonych na polach bez stosowania środków owadobójczych.

Główne cechy zaprawy Lumiposa®:

  • Chroni przed szkodnikami już w najwcześniejszym stadium wzrostu rośliny.
  • Zwalcza najważniejsze szkodniki, w tym również śmietkę kapuścianą.
  • Wzmacnia ozime odmiany rzepaku i poprawia ich wzrost.
  • Chroni potencjał plonów rzepaku ozimego.
  • Bezpieczne i wygodne narzędzie do zwalczania szkodników.

„Polska jest pierwszym krajem Unii Europejskiej, w którym prezentujemy zaprawę Lumiposa®. W innych państwach zostanie ona wprowadzona w 2018 roku” – mówi Igor Teslenko, Dyrektor ds. Ochrony Upraw firmy DuPont.

„Zainteresowanie zaprawą Lumiposa® w branży i wśród hodowców jest znaczące, ponieważ produkt ten zapewnia kompleksową ochronę uprawy. Zaprawa Lumiposa® chroni sadzonki już w najwcześniejszych stadiach, kiedy rośliny są najbardziej narażone na działanie szkodników. Zaprawa zapewni roślinom lepszy wzrost, a rolnikom lepszą wydajność i rentowność upraw” – dodaje Teslenko.

Obecnie polscy hodowcy cierpią na brak jakichkolwiek zapraw owadobójczych pozwalających na ochronę upraw rzepaku. Zwłaszcza w regionach o wysokim poziomie występowania szkodników istnieje wysokie ryzyko wystąpienia strat w plonach, a nawet całkowitego zniszczenia upraw.

Redakcja AgroNews, fot. Procam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here