Jest zgoda na stosownie w Polsce zaprawy nasiennej w rzepaku

26 czerwca 2017 w Genewie firma DuPont Polska otrzymała zgodę na dopuszczenie do użytku owadobójczej zaprawy nasiennej Lumiposa®, zawierającej cyjantraniliprol jako składnik aktywny. Preparat przeznaczony jest do stosowania w szczególności do ozimych odmian rzepaku.

\"\"

Lumiposa zwalcza najważniejsze szkodniki, w tym również śmietkę kapuścianą


Owadobójcza zaprawa nasienna Lumiposa® zapewni polskim rolnikom nowe i wyjątkowe narzędzie do efektywnej uprawy rzepaku. Jest to najnowocześniejszy i najbardziej kompleksowy środek insektycydowy przeznaczony do upraw rzepaku ozimego. Lumiposa® zapewnia wyraźną poprawę plonów, ogranicza szkody spowodowane insektami już w najwcześniejszym okresie, tym samym poprawiając efektywność wzrostu i chroniąc potencjał roślin.

Badania nad zaprawą Lumiposa® przeprowadzane w Europie w latach 2009-2015 pokazują skuteczne działanie na kluczowych szkodnikach. W badaniach przeprowadzonych z udziałem pchełki rzepakowej sadzonki rzepaku były wyraźnie silniejsze od roślin zasadzonych na polach bez stosowania środków owadobójczych.

Główne cechy zaprawy Lumiposa®:

  • Chroni przed szkodnikami już w najwcześniejszym stadium wzrostu rośliny.
  • Zwalcza najważniejsze szkodniki, w tym również śmietkę kapuścianą.
  • Wzmacnia ozime odmiany rzepaku i poprawia ich wzrost.
  • Chroni potencjał plonów rzepaku ozimego.
  • Bezpieczne i wygodne narzędzie do zwalczania szkodników.

„Polska jest pierwszym krajem Unii Europejskiej, w którym prezentujemy zaprawę Lumiposa®. W innych państwach zostanie ona wprowadzona w 2018 roku” – mówi Igor Teslenko, Dyrektor ds. Ochrony Upraw firmy DuPont.

„Zainteresowanie zaprawą Lumiposa® w branży i wśród hodowców jest znaczące, ponieważ produkt ten zapewnia kompleksową ochronę uprawy. Zaprawa Lumiposa® chroni sadzonki już w najwcześniejszych stadiach, kiedy rośliny są najbardziej narażone na działanie szkodników. Zaprawa zapewni roślinom lepszy wzrost, a rolnikom lepszą wydajność i rentowność upraw” – dodaje Teslenko.

Obecnie polscy hodowcy cierpią na brak jakichkolwiek zapraw owadobójczych pozwalających na ochronę upraw rzepaku. Zwłaszcza w regionach o wysokim poziomie występowania szkodników istnieje wysokie ryzyko wystąpienia strat w plonach, a nawet całkowitego zniszczenia upraw.

Redakcja AgroNews, fot. Procam

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Arktyczny chłód nadpływa nad Polskę. Uwaga na przymrozki!

Najbliższy tydzień zapowiada się jako pochmurny i deszczowy. Intensywnie popada szczególnie w weekend na Pomorzu oraz w Sudetach. Na północnym wschodzie i w rejonach górskich możliwe opady deszczu ze śniegiem i samego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics