Zielone Pola 2017. Z Osadkowskim dookoła Polski

Cykl spotkań z rolnikami organizowanych przez firmę Osadkowski SA  pt.: ZIELONE POLA 2017 wystartował w dniu 1 czerwca w Pawłowicach koło Leszna na terenie Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego Zakładu Doświadczalnego Pawłowice.

\"rolnictwo,


Na przybyłych gości czekały liczne atrakcje, pokaz maszyn, smaczny posiłek, ale przede wszystkim spora dawka wiedzy. Ważnym punktem spotkania były wykłady znanych w środowisku rolniczym prelegentów oraz możliwość skorzystania z konsultacji naukowych. Na 75 ha poletek oprócz doświadczeń z programami ochrony można było porównać kolekcję kilkudziesięciu odmian zbóż i rzepaków pochodzących z różnych hodowli. Kombinacje technologii ochrony fungicydowej oraz nawożenia dolistnego zostały zaproponowane przez agronomów z 6 niezależnych gospodarstw z różnych części kraju. Organizacją doświadczeń zajęli się specjaliści z firmy Osadkowski SA, a opiekę merytoryczną i ocenę stanu zdrowia łanu sprawowali poznańscy naukowcy z Instytutu Ochrony Roślin, którym przewodniczył prof. dr hab. Marek Korbas.

Zielone Pola to doskonała okazja, by porozmawiać, wymienić uwagi i swoje doświadczenia z producentami środków do produkcji rolnej oraz środowiskiem zaopatrującym rolnictwo. Imprezy te stanowią pomost pomiędzy praktyką a teorią, o czym organizatorzy Zielonych Pól wiedzą doskonale. Są to jedne z tych imprez, które wnoszą najwięcej do naszej pracy, ponieważ pozwalają na sprawdzenie skuteczności technologii ochronnych i nawozowych, a jednocześnie oferują przegląd propozycji na kolejny sezon. Podczas udzielania wywiadu dla jednego z portali branży rolniczej, Wojciech Osadkowski – Prezes firmy Osadkowski SA nadmienił, że „to już drugi rok w Pawłowicach, gdzie swoje technologie ochrony prezentują niezależne gospodarstwa. Bardzo zależało nam na tym, żeby imprezy z cyklu Zielone Pola były w jak największym stopniu obiektywne”.

Osadkowski rozwija doradztwo

Zielone Pola to miejsce, gdzie praktyka rolnicza spotyka się z teorią. Wiedza połączona z praktyką to prosta droga do sukcesu. Firma Osadkowski od 10 lat promuje wiedzę z zakresu agrotechniki w ten właśnie sposób. Osadkowski SA przywiązuje szczególną wagę do pogłębiania fachowej wiedzy zarówno swoich pracowników, jak i przekazywania jej współpracującym gospodarstwom rolnym.

– Wieloletnie, przeszło 27 letnie doświadczenie, pozwala nam ciągle rozwijać formy doradztwa, czego dowodem jest wzrastające zainteresowanie rolników takim sposobem przekazywania wiedzy – mówi prezes Osadkowski.

Zielone Pola to również podsumowanie cyklicznych warsztatów polowych na których omawiane są bieżące problemy agrotechniczne. Zaletą tej formy jest bliskość poletek demonstracyjnych na których odbywają się warsztaty i możliwość odniesienia się do konkretnej sytuacji w danym terenie. 

Cel organizacji Zielonych Pól jest wielokierunkowy. To przede wszystkim: spotkania z klientami, ocena odmian różnych gatunków roślin oraz wdrażanie nowych produktów i technologii.

„Podczas Zielonych Pól rolnik ma możliwość porównania na jednej plantacji wielu produktów i technologii. Często, dzięki takim spotkaniom, rolnicy już podczas warsztatów podejmują decyzję co do wyboru określonej odmiany czy produktu” – wyjaśnia Marcin Kaczmarek, kierownik działu doradztwa i rozwoju w firmie Osadkowski, który odpowiada za stronę merytoryczną Zielonych Pól. „Z poletek czerpiemy bardzo wiele informacji. Sprawdzamy rośliny w ich środowisku. Rolnicy mogą przyjrzeć się dokładnie efektom zastosowanych technologii, a dodatkowo podczas warsztatów mocno stawiamy na merytorykę. To wszystko może pomóc w odniesieniu sukcesu przez gospodarstwa” – dodaje.

To jeszcze nie koniec

Łącznie spotkania z cyklu Zielone Pola 2017 odbyły się w 11 lokalizacjach rozmieszczonych w różnych obszarach Polski. Począwszy od najbardziej wysuniętej na północ lokalizacji w  Zielinie po Jakubowice na południu oraz od Nowej Wsi na zachodzie po Wasylów na wschodzie kraju – tuż przy granicy z naszym wschodnim sąsiadem. Zlustrowanych zostało około 200 ha poletek doświadczalnych i odwiedziło nas ponad 2 500 rolników. To wszystko, co się działo podczas Zielonych Pól relacjonowało 18 przedstawicieli mediów: radia oraz prasy branżowej i lokalnej. O wyjątkowości imprez świadczy fakt, iż partnerami Zielonych Pól Pawłowice 2016  było 34  wiodących producentów materiału siewnego, środków do produkcji rolnej oraz maszyn.

Zielone Pola 2017 uznajemy za zamknięte, ale się jeszcze nie żegnamy!

Na stronie internetowej www.osadkowski.pl nadal aktywna zostaje zakładka poświęcona tym wydarzeniom. Zamieściliśmy na niej aktualne zdjęcia, filmiki oraz informacje pochodzące z mediów.  Już teraz zapraszamy również na cykl jesiennych dni pola poświęconych uprawie kukurydzy.

Joanna Miężał-Basińska
Osadkowski SA

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,174FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,877ObserwującyObserwuj
5,390SubskrybującySubskrybuj

Lewica proponuje 1 mld zł rocznie na dopłaty do ubezpieczeń upraw i zwierząt

Lewica przygotowała projekt nowelizacji ustawy, w której proponuje aby co roku na dopłaty do ubezpieczeń upraw i zwierząt przeznaczano 1 mld zł. Rolnictwo, a szczególnie...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE