Jubileuszowe AGRO SHOW za nami…

  W dniach 20-23. września 2013 roku pod hasłem „Dla Rolnika. Dla Natury”  odbyła się XV edycja wystawy AGRO SHOW w Bedarach k/ Poznania organizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

   

  \"\"

   

  Targi rolnicze Agro Show są największą tego typu imprezą w Europie.  Co roku miejsce to skupia producentów najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych, nawozów, środków ochrony roślin, nasion. W wystawie uczestniczą  również firmy z sektora finansowego i inne branże związane z rolnictwem.

   

  \"\"

   

  W tegorocznej wystawie wzięło udział ponad 700 wystawców z 20 krajów. Targi  odwiedziło ponad 130 tysięcy zwiedzających, którzy oprócz możliwości zapoznania się z ofertami wystawców mogli wziąć udział w licznych imprezach towarzyszących.

  Jak co roku również podczas tegorocznej edycji na wystawie obecne były punkty doradcze agend rządowych: MRiRW, ARR, ARiMR, Państwowa Inspekcja Pracy, KRUS, ANR oraz Ośrodków Doradztwa Rolniczego. Podczas wystawy odbyły się również cykle seminariów i spotkań dla rolników.

   

  \"\"

   

  Tegoroczna edycja wystawy to m.in.
  1.    Pokazy maszyn w pracy – Zwiedzający jak co roku mieli okazję zobaczyć pracę ciągników i maszyn w systemie „non-stop”. To rozwiązanie  spotkało się z wielką aprobatą gdyż zwiedzający mogli w dowolnej chwili udać się na pokazy maszyn w akcji. W tym roku na ośmiu poletkach swoją ofertę zaprezentowały firmy: Agromix, Unia, Agrisem International, John Deere, New Holland, Case, Claas i Kverneland. Natomiast w tzw. ringu zostały zaprezentowane wybrane nowości wystawy.

   

  \"\"

   

   

  \"\"

   

  2.     Po raz kolejny  podczas AGRO SHOW na uroczystej gali w obecności Ministra Rolnictwa – Stanisława Kalemby odbyło się podsumowanie XI edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.  Konkurs zorganizowany został przez KRUS wraz z MRiRW, Państwową Inspekcją Pracy pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.  

   

  \"\"  

   

   

  \"\"  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   
  3.    „Tractor of the Year” – zaprezentowane zostały ciągniki uniwersalne nominowane do konkursu „Traktor of the Year 2013”.
  4.   Podczas targów nastąpiło również podsumowanie konkursów:  na najlepszy Serwis Maszyn Rolniczych „Serwis na Medal”, „Mechanik na medal”, „Młody Mechanik na Medal” organizowanych  przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
  5.   Po raz pierwszy w tym roku została wydzielona strefa „Centrum Nowoczesnego Rolnictwa” gdzie zostały zaprezentowane najnowocześniejsze rozwiązania dla rolnictwa.

  Wstęp na wystawę był bezpłatny a grupy zorganizowane mogły liczyć na dofinansowanie ze strony organizatora.

  Tekst i fot.: Redakcja AgroNews

   

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here