Jurgiel na dywaniku u Szydło. Trwa przegląd resortów

Premier Beata Szydło spotkała się wczoraj z ministrem środowiska Janem Szyszko oraz ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofem Jurgielem. To było ostatnie spotkanie w ramach przeglądu resortów.
– Minister Jurgiel przedstawił plany systemowych i organizacyjnych zmian wybiegających poza rok 2017 – poinformowała premier Beata Szydło.

 

\"rolnictwo,
 

Szefowa rządu rozmawiała z Krzysztofem Jurgielem o rozwiązaniach prawnych wprowadzanych przez resort rolnictwa w ciągu ostatniego roku.

– Podstawowym celem polityki rolnej państwa jest to, aby rolnictwo było stabilne ekonomicznie, ekologicznie i społecznie, a obszary wiejskie były miejscem godnego zamieszkania ludzi do pracy i wypoczynku. Taki cel chcemy zrealizować w naszej polityce rolnej – zadeklarował minister rolnictwa.

Szef resortu rolnictwa poinformował, że w ubiegłym roku udało się rozwinąć eksport na 27 rynkach rolnych. Dodał, że w 2016 roku podpisano porozumienie w sprawie sprzedaży polskich jabłek do Chin, co stanowi sukces resortu rolnictwa. Minister Jurgiel podkreślił, że we wrześniu ubiegłego roku rząd podjął decyzję o wypłacie zaliczek na dopłaty dla rolników w wysokości 70%, co stanowiło duże wsparcie dla producentów. Ponadto, szef resortu rolnictwa wymienił szereg ustaw, które polepszają warunki prowadzenia działalności przez rolników, m.in. ochronę polskiej ziemi przed wykupem. Krzysztof Jurgiel zaznaczył również, że po raz pierwszy za rozwój obszarów wiejskich będzie odpowiadał cały rząd w ramach Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

– Ten rok będzie podporządkowany przeglądowi spółek Skarbu Państwa i minimalizacji kosztów ich funkcjonowania – zadeklarował minister Jurgiel. Ministerstwo rolnictwa będzie prowadziło analizę możliwości łączenia spółek pod kątem uzyskania z nich większych dywidend.

Redakcja AgroNews, fot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here