Kaczmarczyk żąda komisji ws. szacowania szkód w rolnictwie

Poseł Kukiz’ 15 Norbert Kaczmarczyk od wielu tygodni walczy w imieniu polskich rolników, którzy zostali dotknięci suszą. Wczoraj w Sejmie zaapelował do Premiera Mateusza Morawieckiego o powołanie specjalnej komisji do szacowania szkód wyrządzonych przez klęskę.

– Apeluję o powołanie specjalnej rządowej komisji do szacowania szkód w rolnictwie spowodowanych suszą – powiedział poseł Norbert Kaczmarczyk na posiedzeniu sejmu.

Poseł Kukiz’ 15 dodał, że samorządy nie są w stanie dogadać się z ministerstwem w sprawie susz występujących na terenie całej Polski. Rolnicy przychodzą do biur poselskich i zastanawiają się, dlaczego nie otrzymują od nikogo pomocy.

Władza mówi, że suszy rolniczej nie ma. Samorządy są bierne. A rolnicy? Rolnicy liczą straty – twierdzi poseł Kaczmarczyk.

Poseł Kukiz’ 15 zorganizował m.in. konferencję na polu rolnym. Rozmawiał z osobami najbardziej dotkniętymi klęsk żywiołową.

– Jesteśmy na tym polu, aby ogłosić suszę w Małopolsce. Tu nic nie urosło, nie będzie żadnego zysku, będą tylko straty – podkreślał poseł Kaczmarczyk.

Nowa organizacja rolników

Na konferencji ogłoszono także informację o powołaniu stowarzyszenia wspierającego interesy rolników. Nowa organizacja „Chłopi” ma na celu konsolidację rolników wokół istotnych spraw.

– Powołujemy do życia stowarzyszenie „Chłopi”. Zbudujemy siłę, która dalej przekaże głos rolników. Trzeba się wspierać bo my, rolnicy jesteśmy jedną wielką rodziną. Chłop, to brzmi dumnie. Łączy nas wieś – dodał poseł Kukiz’ 15.

Interpelacja do premiera i ministra rolnictwa

Poseł Kaczmarczyk złożył interpelację do Premiera oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w której proponuje konkretne rozwiązania mające na celu niesienie pomocy poszkodowanym rolnikom.

Według raportu Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach susza na terenie całej Polski występuje od kwietnia. Szczególnie dotknięte klęską zostały województwa podlaskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie, zachodniopomorskie, lubuskie, mazowieckie, warmińsko- mazurskie, łódzkie i lubelskie.

Najbardziej zagrożone są uprawy zbóż jarych, roślin strączkowych i krzewów owocowych.

Redakcja AgroNews, fot. Facebook.com/kaczmarczyknorbert/

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − 13 =

Advertisement
Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,105ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Uwaga! Ciąg dalszy niebezpiecznych burz i upałów!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie dotyczące nadchodzących groźnych burz i upałów. Kulminacja niebezpiecznej pogody spodziewana jest na wieczór. Ulewny deszcz, grad i silny wiatr, w porywach...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE