Karetka jadąca do porodu utknęła na zaśnieżonej drodze. Na pomoc ruszyli strażacy

Do nietypowej akcji wezwano strażaków z OSP Kobło w nocy z soboty na niedzielę. Karetka jadąca do rodzącej kobiety nie była w stanie przejechać przez zasypaną śniegiem drogę. Druhowie wspólnie z pracownikami zarządu dróg robili co mogli, by utorować drogę karetce.

Karetka jadąca do porodu utknęła na zaśnieżonej drodze.
Karetka jadąca do porodu utknęła na zaśnieżonej drodze. foto: osp.pl

Ambulans próbował dojechać do jednego z domu w miejcowości Ciołki w powiecie hrubieszowskim. Niestety karetka utknęła na zaśnieżonej drodze. Na pomoc ratownikom medycznym wyruszył Star 266 z zamontowanym pługiem, będący na wyposażeniu OSP Kobło.

Szarżowanie ciągnikiem po śniegu zakończone w szpitalu

Do pomocy został skierowany również ciągnik z pługiem z Powiatowego Zarządu Dróg w Hrubieszowie i zastęp JRG Hrubieszów. W trakcie dojazdu na miejsce okazało się, że dziecko przyszło już na świat, a droga pod adres nie nadaje się, aby samochód pogotowia dojechał na miejsce. Ostatni kilometr drogi nasze GBA wraz z załogą z karetki pogotowia i ciągnik z PZDH pokonali przez pole w bardzo trudnych warunkach terenowych – relacjonują strażacy z OSP Kobło.

Na szczęście akcja zakończyła się powodzeniem i mama z dzieckiem zostali dotransportowani do karetki, którą dojechali do szpitala.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here