Dwa groźne wypadki w szklarni i gorzelni

Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków przy pracy, do których doszło w miniony weekend na terenie powiatu. Pierwszy z nich wydarzył się w szklarni. 46-letni mężczyzna spadł z wysokiej platformy doznając obrażeń. W trakcie drugiego wypadku 29-latek oparzył się kwasem siarkowym, wykorzystywanym w gorzelni.

Dwa groźne wypadki w szklarni i gorzelni
Dwa groźne wypadki w szklarni i gorzelni Fot.: Policja Lubelska

46-latek spadł z wysokości 2,5 metra

Do wypadku przy uprawie pomidorów doszło w piątek. 46-letni mieszkaniec gminy Opole Lubelskie zatrudniony w gospodarstwie ogrodniczym podwiązywał pomidory stojąc na platformie wózkowej. W trakcie pracy doszło do awarii umocowania szyny tej platformy, w wyniku której 46-latek spadł z wysokości 2,5 metra. Mężczyzna doznał obrażeń. Na miejscu policjanci wykonali oględziny, przy udziale biegłego technika mechaniki.

Zawalił się dach w kurniku. 300 kurcząt zginęło!

Pracownik gorzelni poparzył się kwasem siarkowym

Do drugiego zdarzenia doszło dziś w nocy. 29-letni mieszkaniec gminy Chodel, pracownik gorzelni poparzył się kwasem siarkowym. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że poszkodowany w trakcie pracy nie nosił okularów ochronnych. Przewrócił się na śniegu niosąc niezakręcony pojemnik z kwasem, który przelewał. Mężczyzna upadając poparzył sobie twarz żrącym płynem. Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie wszelkich prac wykonywanych na wysokościach jak również związanych z substancjami niebezpiecznymi.

Źródło: Policja Lubelska

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Złagodzenie ustawy antywiatrakowej

5 lipca br. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych oraz niektórych innych ustaw. Prace nad liberalizacją tzw. ustawy antywiatrakowej...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE