Kiedy ruszy nowy PROW?

Minister rolnictwa Marek Sawicki zapowiada, że pierwsze nabory w ramach nowego PROW ruszą jeszcze w czerwcu.

 

\"rolnictwo,
 

21 maja grupa rolników z Bolimowa wzięła udział w szkoleniu dotyczącym nowych zasad przyznawania płatności bezpośrednich oraz funduszy z Programu Rozwoju  Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020. Podczas tego spotkania minister rolnictwa odniósł się do kwestii uruchomienia PROW 2014-2020.

– Najważniejszym zadaniem jakie stoi teraz przed ministerstwem, którym kieruję, jest uruchomienie nowego PROW-u. Trwają intensywne prace legislacyjne nad rozporządzeniami, dzięki którym odbędą się pierwsze nabory. Liczę, że jeszcze w czerwcu i lipcu zaczniemy przyjmować wnioski o pomoc finansową na zalesianie, pomoc dla młodych rolników oraz modernizacje gospodarstw rolnych – powiedział minister Marek Sawicki.      

Czytaj także:

Zmiany w dopłatach do zwierząt
Eksperci: KRUS utrzymać, ale zreformować
Prezydent podpisał ustawę o o płatnościach bezpośrednich. Będzie więcej czasu na złożenie wniosku

Głównym celem PROW 2014 – 2020, w ramach którego przewidziano 15 działań, jest poprawa konkurencyjności rolnictwa, zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi i działania w dziedzinie klimatu oraz zrównoważony rozwój terytorialny obszarów wiejskich. Łącznie na ten cel będzie przeznaczone 13,5 mld euro, z czego środki unijne to ok. 8,6 mld euro, a krajowe 4,9 mld euro.

Redakcja AgroNews, fot. MRiRW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ważna informacja dla Wnioskodawców programu Fundusze Europejskie

Informujemy o konieczności wskazania „osoby uprawnionej zarządzającej projektem” w celu zawarcia umowy o dofinansowanie. System teleinformatyczny CST2021 – który wspiera wdrażanie programu Fundusze Europejskie...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics