John Deere przekazał ciągnik Uniwersytetowi Przyrodniczemu w Poznaniu

Flota maszyn Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu powiększyła się właśnie o ciągnik John Deere 6430, który Pan Mirosław Leszczyński – Prezes Zarzadu Dyrektor Generalny John Deere Polska przekazał 19 maja władzom Instytutu Inżynierii Biosystemów podczas tzw. TRiLiady.

 

\"rolnictwo,
Wstęgę przecinają (od lewej) Mirosław Leszczyński Prezes Zarządu Dyrektor Generalny John Deere Polska, prof. dr hab. Monika Kozłowska Prorektor ds. Studiów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz prof. dr hab. Jacek Przybył Dyrektor Instytutu Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Maszyna będzie służyła do realizacji zadań badawczych i procesu dydaktycznego na kierunkach studiów realizowanych w Instytucie Inżynierii Biosystemów oraz pomagała studentom w zdobywaniu praktyki.

Przekazanie maszyny zwieńczyło cykl wykładów naukowych i spotkań z praktykami, które odbywały się 19 maja na Uniwersytecie Przyrodniczym w ramach TRiLiady. To coroczne wydarzenie organizowane przez Instytut Inżynierii Biosystemów, Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Rolniczej oraz Dziekana Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii przyciąga co roku wielu partnerów, w tym wiele czołowych firmy dostarczających innowacyjnych rozwiązań dla branży rolniczej, leśnej i energetycznej.

–  Nowoczesne rolnictwo musi być innowacyjne, dlatego konieczna jest współpraca firm i świata nauki nie tylko podczas tworzenia nowych rozwiązań, ale również na etapie nauczania. Warto wspierać uczelnie, które dzięki temu będą mogły zapewnić studentom nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również przygotowanie praktyczne – mówi Mirosław Leszczyński Prezes Zarządu Dyrektor Generalny John Deere Polska będącego przedstawicielem światowego potentata w dziedzinie maszyn rolniczych, leśnych, budowlanych i do pielęgnacji terenów zielonych. –  Dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się przekazać uczelni ciągnik John Deere 6430, który nie tylko sprawdzi się w pracach polowych, ale także sprosta wymaganiom studentów – dodaje.

Pełnoramowa konstrukcja modelu 6430 cechuje się wysoką trwałością i zapewni wiele lat niezawodnej pracy. Ciągnik jest także bardzo łatwy w obsłudze, a kabina zapewnia doskonałą widoczność.

Czytaj także:
Wydajne czyszczenie przez cały rok. Wysokociśnieniowe myjki John Deere już w sprzedaży

Maszyna wyposażona jest w niezawodny czterocylindrowy silnik HCPR Power Tech o pojemności 4,6 l. W ramach wyposażenia dodatkowego posiada m.in. przekładnię PowerQuad Plus z obsługą technologii SoftShift. 

Ciągnik przeznaczony będzie do realizacji zadań badawczych i procesu dydaktycznego na kierunkach studiów realizowanych w Instytucie Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. 

Redakcja AgroNews, fot. John Deere

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wędzone jabłko sechlońskie z oznaczeniem ChOG

Nazwa „wędzone jabłko sechlońskie” 9 kwietnia 2024 r. została zarejestrowana przez Komisję Europejską jako Chronione Oznaczenie Geograficzne w rejestrze chronionych nazw pochodzenia i chronionych...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics