Kliknęła w reklamę internetową, zamiast dużych zysków, wpadła w sidła oszustów

Zaczęło się od kliknięcia w reklamę internetową. Mieszkanka Włodawy skuszona ofertą szybkiego zarobku podała swój numer telefonu w formularzu kontaktowym. Wówczas nie przypuszczała, że właśnie wpadła w sidła oszustów obiecujących zyski z inwestowania w kryptowaluty. Kosztowało ją to utratę blisko 1000 złotych. Ostrzegamy przed firmami oferującymi handel kryptowalutami.

Do włodawskiej komendy zgłosiła się mieszkanka Włodawy, która poinfomowała o oszustwie którego padła ofiarą. Wyjaśniła, że zainteresowała się znalezionym na portalu internetowym ogłoszeniem o możliwości szybkiego zysku przy inwestycji walutowej. Kliknęła w link i zobaczyła arkusz rejestracyjny. Tam wpisała swoje dane łącznie z numerem telefonu. Po przelaniu blisko 1000 złotych na wskazany przez oszustów numer konta, 42-latka straciła kontakt z oferującym zyski portalem ale też swoje pieniądze.

Apelujemy o zachowanie rozwagi przy tego typu transakcjach. Zanim zaczniemy inwestować, warto zapoznać się ze wszystkimi zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Nie należy wierzyć w  zapewnienia osoby, która proponuje nam zyski. Nie zgadzajmy się na instalowanie na komputerze aplikacji dającej możliwość zdalnego kierowania urządzeniem, nawet jeśli konsultant inwestycyjny zapewnia, że jest to bezpieczne i jednocześnie konieczne do inwestowania. Nie należy ulegać presji i działać pod wpływem chwili. Jeśli podejrzewamy, że doszło do oszustwa, jak najszybciej skontaktujmy się ze swoim bankiem.

Należy również o podejrzeniach zawiadomić Policję. W przeciwnym razie możemy stracić często oszczędności życia.

Źródło:KPP Włodawa, aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dofinansowanie do wykorzystania biometanu. Kto skorzysta?

Do 25 lipca 2024 r. trwają konsultacje projektu programu priorytetowego „Poprawa bezpieczeństwa energetycznego poprzez wykorzystanie biometanu”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics