Kolejne firmy w Polskim Stowarzyszeniu Rolnictwa Zrównoważonego

Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” realizując swe cele statutowe, a mianowicie promowanie zasad rolnictwa zrównoważonego pozyskuje nowych sojuszników.

Z przyjemnością informujemy, że z dniem 1 września 2015 firmy:
1.    HZPC Polska Sp. zo.o.
2.    Timac Agro Polska

zostały przyjęte do Stowarzyszenia „ASAP” jako członkowie wspieający.

Dzisiaj przedstawiamy pierwszą z nich.

HZPC Polska Sp. z o.o. należy do międzynarodowej Grupy HZPC z siedzibą w Joure w Holandii – jednego z największych prywatnych firm w branży sadzeniaków ziemniaka na świecie.

 

 \"\"

 

Firma posiada ponad 100-letnie doświadczenie w pracy nad sadzeniakami ziemniaka.
Grupa HZPC posiada oddziały zlokalizowane w krajach europejskich – Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Włoszech, Niemczech, Polsce, Rosji i Finlandii, jak również w Kanadzie i Argentynie.

Kluczowy zakres działalności HZPC Polska Sp. z o.o.  to hodowla nowych odmian, produkcja materiałów invitro, minibulw oraz wprowadzanie na rynek sadzeniaków ziemniaka.

HZPC Polska Sp. z o.o. oferuje szeroką paletę odmian odpowiednich dla każdego sektora rynku: rynek tradycyjny, detaliczny, rynek frytek, chipsów oraz rynek ziemniaków obieranych. Posiadamy ponad 70 specyficznych odmian HZPC, które zaspokajają potrzeby zarówno rynku sprzedaży bezpośredniej, jak również wymagania przemysłu przetwórczego.

Odmiany te zostały opracowywane we współpracy z zespołem profesjonalnych hodowców przy współudziale własnej stacji hodowli w Metslawier.

Rozbudowany plan hodowli kładzie nacisk na jakość, wielkość plonu, odporność na choroby oraz  odpowiednią charakterystykę odmian.

Aby wprowadzać odmiany na rynki, HZPC posiada wiele poletek pokazowych i doświadczalnych zlokalizowanych we wszystkich obszarach klimatycznych, wiele z nich znajduje się w Polsce.

W Polsce siedzibą firmy jest Poznań, zaś filia zajmująca się obsługą produkcji zlokalizowana jest w Cieszycach k. Gryfic.

HZPC Polska Sp. z o.o.  jest firmą dystrybucyjno-rozmnożeniową. Naszą podstawową działalnością jest sprzedaż sadzeniaków odmian ziemniaka wyhodowanych przez HZPC w Holandii a rozmnażanych przez naszych polskich producentów. Ponadto, dbamy również o ochronę prawną odmian HZPC na naszym rynku.

HZPC w Polsce współpracuje z 23 producentami sadzeniaków, głównie z rejonu Polski Północnej, co wynika z panujących tam najbardziej dogodnych warunków do reprodukcji sadzeniaków ziemniaka.

Naszą misją jest zaopatrzenie rynku w najlepszej jakości sadzeniaki oraz przekazanie wiedzy ,,know-how” wspólnie z produktem. Staramy się, aby nasze odmiany przyczyniły się do zwiększenia rentowności produkcji na polach produkcyjnych, a naszą główną dewizą jest hasło ,,Growing with our potatoes – Odnoś sukcesy z naszymi odmianami”.

Aby zaspokoić potrzeby klientów w wielu sektorach rynku, HZPC Polska Spółka z o.o.  nieustannie wdraża i promuje nowe odmiany oraz atrakcyjne koncepcje marketingowe ziemniaka.

HZPC Polska Sp. zo.o. to zespół 9 osób którzy z pasja i zaangażowaniem wykonują swoją pracę a za cel przyjmują zadowolenie i finansowy sukces swoich klientów.

Wspólnie z naszymi dystrybutorami, pośrednikami  oraz handlowcami dbamy o to, by nasi klienci zawsze otrzymali produkt spełniający ich oczekiwania w określonym czasie.

Wspólnie z naszymi kolegami z firmy HZPC pragniemy dołożyć wszelkich starań, aby wpłynąć na poprawę stanu naszego środowiska naturalnego.

Dariusz Rutkowski
/Dyrektor Biura Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”/

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Traktorzysta miał ponad 3 promile i zakaz kierowania. Co mu grozi?

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli nietrzeźwego traktorzystę. Ciągnikiem rolniczym kierował 57-letni mężczyzna, którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics