Kolejny dzień wzrostów notowań zbóż i oleistych

Niewywiązywanie się Rosji z podpisanego w piątek porozumienia i pogarszające się perspektywy plonowania kukurydzy i soi w USA oraz kukurydzy w UE są motorem wzrostów notowań zbóż i oleistych w tym tygodniu.

 

Ostrzał ukraińskich portów i okolic ma na celu utrudnienie eksportu zbóż tą drogą poprze podrożenie frachtu i ubezpieczenia transportów morskich. Za to rosyjski eksport kwitnie, korzystając z udogodnień zawartych w podpisanej w piątek umowie.

Na początku sezonu utrzymuje się silny popyt także na unijną pszenicę w oczekiwaniu na większe dostawy z Ukrainy. Kondycja dwóch głównych amerykańskich upraw pogorszyła się w ostatnim tygodniu, a gorąca i sucha pogoda zapowiadana jest na w przyszłym tygodniu na wielu terenach zasiewów kukurydzy i soi w USA. Też maleją mocno oczekiwania wydajności kukurydzy w UE.

Jednostka unijna MARS w swoim lipcowym raporcie obniżyła prognozę plonu średniego tego zboża o 8% od czerwca, co byłoby też ok. 8% mniejszą wydajnością w stosunku do średniej 5-letniej.

Źródło: e-wgt

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zapraszamy na Krajowy Dzień Kukurydzy do Szepietowa

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wspólnie z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy w Poznaniu zapraszają w niedzielę 11 – go września na Krajowy Dzień...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,592ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE