Konfederacja apeluje o odszkodowania dla hodowców drobiu!

Od początku roku intensywnie rozprzestrzenia się w Polsce ptasia grypa. Według danych utylizacji zostało poddanych już ponad 6 milionów ptaków, a w Polsce mamy już ponad 300 ognisk ptasiej grypy. Najgorsza sytuacja panuje obecnie w województwach mazowieckim i wielkopolskim. W tej sprawie głos zabrała Konfederacja. Apeluje do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o poważne podejście do problemu oraz szybko wypłacane odszkodowania dla hodowców.

Konfederacja apeluje o odszkodowania dla hodowców drobiu!
Konfederacja apeluje o odszkodowania dla hodowców drobiu!

Apel o bezzwłoczne wypłacenie odszkodowań!

Piotr Lisiecki, prezes Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz: Perła polskiego eksportu żywności, polskie drobiarstwo, przeżywa bardzo trudny czas. Epidemia ptasiej grypy demoluje nasz biznes. Apelujemy do Ministra Rolnictwa o bezzwłoczne wypłacanie odszkodowań. – Jak twierdzi Lisiecki, odszkodowania wynikają z przepisów prawa i nie są niczym nowym – Wynikają te przepisy z konieczności ratowania tych hodowli, które zostały dotknięte ptasią grypą. Tu nie chodzi już o straty poniesione w tej chwili. Tu chodzi o to, jak szybko będziemy w stanie odbudować nasze stada. Jeśli musimy boksować się przed sądami cywilnymi o wysokość odszkodowań, to szansa na to, że odbudujemy naszą produkcję maleje z dnia na dzień.

Jacek Wilk: W tych ciężkich czasach pandemii, kiedy przedsiębiorcy z wielu branż ledwo wiążą koniec z końcem, a niektórzy bankrutują, rząd powinien mieć szczególny wzgląd na te działalności, które przynoszą zysk, które są eksportowe. Tutaj nie powinno być żadnych zatorów. Te odszkodowania powinny być wypłacane natychmiast. Nie może być tak, że władza podejmuje decyzję, która przynosi straty i szkody majątkowe, a jednocześnie umywa ręce od jakichkolwiek konsekwencji. To jest tak, jakby jakiś przestępca przyszedł, wymusił na nasz haracz i potem sobie poszedł, zostawiając nas ze swoimi problemami. Państwo nie może zachowywać się jak mafia!

Brexit pogarsza i tak złą sytuację polskiego drobiarstwa!

Jakie działania w sprawie problemu hodowców drobiu podejmuje resort rolnictwa

Poseł Michał Urbaniak przygotował pismo w postaci interwencji poselskiej do Ministra Grzegorza Pudy, w którym pyta się, jakie działania w sprawie problemu hodowców drobiu podejmuje resort rolnictwa – Jeśli my dzisiaj w Polsce pozwolimy na to, że ci drobiarze, którzy tracą teraz swoje hodowle, by te 6 milionów sztuk drobiu, które zostało zutylizowane i nie wróciło na rynek, nie zdążyli z powrotem na tym rynku się utrzymać, to ktoś tę lukę prawdopodobnie wypełni. Może być to nasz sąsiad z zachodniej granicy lub ze wschodniej, np. Ukraina. (…) Albo państwo polskie będzie sprawne, albo pozwolimy na to, by nasi producenci wypadli z rynku.

Źródło: konfederacja.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 + 10 =

Advertisement

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,901ObserwującyObserwuj
7,170SubskrybującySubskrybuj

Prezes KRUS przekazała ciągnik laureatom konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Prezes KRUS dr Aleksandra Hadzik przekazała Państwu Małgorzacie i Markowi Borkowskim - Laureatom XVIII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne - główną nagrodę w konkursie...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE