Kontrakty na nowe zboża i rzepak potaniały w dwa tygodnie o ponad 10%

Kontrakty na nowe zbiory kukurydzy i pszenicy spadły w Paryżu do poziomu z połowy kwietnia. Straciły w dwa tygodnie 25-30 euro (ponad 10%). Jedynie kontrakt czerwcowy na kukurydzę trzyma się mocno oscylując wokół 255 eur/t. Także rzepak pozostaje w trendzie spadkowym. Seria na nowy zbiór nasion rzepaku straciła ponad 50 euro (ok. 10%) w dwa tygodnie i wyceniana jest poniżej 510 eur/t.

Kontrakty na nowe zboża i rzepak potaniały w dwa tygodnie o ponad 10%
Kontrakty na nowe zboża i rzepak potaniały w dwa tygodnie o ponad 10%

Unijne kontrakty naśladują zachowanie swoich odpowiedników w Chicago i Winnipeg (canola). Wczoraj rekordzistą spadków była kukurydza (-5,6%), która wcześniej opierała się przecenom za sprawą dużych chińskich zakupów. Rekordowe tempo zasiewów (90% i więcej areału kukurydzy, pszenicy i jęczmienia już wysiano) i korzystne deszcze skłoniły kapitał spekulacyjny do zamykania długich pozycji.

Wczoraj fundusze hedgingowe sprzedały netto 57,5 tys. kontraktów na kukurydzę. Ale też 10 tys. kontraktów na soję i 4 tys. na pszenicę.

Andrzej Bąk – eWGT
Źródło cen: www.barchart.com

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

trzy × 1 =

Advertisement

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,901ObserwującyObserwuj
7,170SubskrybującySubskrybuj

Prezes KRUS przekazała ciągnik laureatom konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Prezes KRUS dr Aleksandra Hadzik przekazała Państwu Małgorzacie i Markowi Borkowskim - Laureatom XVIII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne - główną nagrodę w konkursie...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE