Wnioski o dopłaty bezpośrednie przez internet złożyło już 850 tysięcy rolników

ARiMR przypomina, że wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za 2021 r. można składać jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Do 25 maja do Agencji wpłynęło ok. 850 tys. wniosków. Złożyło je 65,5 proc. uprawnionych.

Wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2021 rok TYLKO przez internet
Wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2021 rok TYLKO przez internet

Wnioski można złożyć do 17 czerwca

W tym roku Agencja nie wysyła oświadczeń o braku zmian. Rolnicy, którzy w 2020 r. składali oświadczenia czy też wnioski dotyczące dopłat bezpośrednich w formie papierowej, w tym roku muszą złożyć wnioski w formie elektronicznej korzystając z aplikacji eWniosekPlus.  Ostatnim dniem na wypełnienie formularza jest 17 czerwca 2021 r. Można to zrobić również po tym terminie. Jednak nie później niż do 12 lipca, z tym że za każdy dzień roboczy opóźnienia pomoc będzie zmniejszona o 1 proc.

Rolnicy, którzy nie mają komputerów lub obawiają się, że sami nie poradzą sobie z wypełnieniem wniosku, mogą liczyć na pomoc pracowników Agencji. Wszelkie wątpliwości z tym związane można konsultować dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii: 800 38 00 84 (w dni robocze w godz. 7:00-19:00 oraz w soboty 10:00-16:00).

Premie dla młodych rolników i restrukturyzacja małych gospodarstw – wnioski do 30 czerwca

W placówkach Agencji udostępnione zostały również stanowiska komputerowe, przy których można wypełnić wniosek, a eksperci służą wsparciem w kwestiach technicznych. Rolnicy, którzy chcą odwiedzić biura powiatowe powinni umówić się telefonicznie na konkretny termin. To pozwoli uniknąć kolejek i zadbać o bezpieczeństwo beneficjentów i pracowników ARiMR.

Więcej informacji – otwórz

Źródło: ARiMR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dwa × 4 =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,898ObserwującyObserwuj
7,080SubskrybującySubskrybuj

Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego poszukują mikroorganizmów „zjadających” plastiki

Poszukiwania nieznanych dotąd mikroorganizmów rozkładających plastiki to główny cel projektu prowadzonego przez zespół naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Projekt, którego celem jest odnalezienie mikroorganizów...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE