Korzystne zmiany dla rolników w KRUS – Senior bezpieczny i zabezpieczony

Senior bezpieczny i zabezpieczony to temat przewodni debaty, która odbyła się 27 października 2022 r. w ramach uroczystego podsumowania obchodów Dnia Seniora w ZUS. W debacie uczestniczyła Zastępca Prezesa KRUS Monika Rzepecka.

Korzystne zmiany dla rolników w KRUS - Senior bezpieczny i zabezpieczony
Korzystne zmiany dla rolników w KRUS – Senior bezpieczny i zabezpieczony

Podczas dyskusji poruszone zostały m.in. kwestie świadczeń dla seniorów oraz świadomego podejmowania decyzji o momencie zakończenia aktywności zawodowej.

Zastępca Prezesa KRUS Monika Rzepecka przedstawiła w czasie swojego wystąpienia korzystne dla rolników zmiany wprowadzone 15 czerwca ustawą z 28 kwietnia 2022 r. o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników. Omówiła też planowane zmiany w systemie ubezpieczeń rolniczych, które uwzględniają większą przejrzystość i uproszczenie zasad naliczania świadczeń z KRUS. Ma to zagwarantować sprawiedliwszy system, zgodny z zasadą: im dłuższy staż pracy, tym wyższe świadczenie. Swoimi działaniami KRUS wpisuje się w kompleksową politykę senioralną państwa.

Ubezpieczenie zdrowotne w KRUS nie dla wszystkich

Więcej informacji: https://www.zus.pl/-/senior-bezpieczny-i-zabezpieczony?redirect=%2F

Źródło: KRUS

Zostaw komentarz

    • Tym że rolnik odchodzący na emeryturę nie musi przekazać gospodarstwa dowaliliscie Mlodym Rolnikom, którzy chcą pracować a rodzice ich teraz blokują bo po co przepisywać jak ty młody możesz robić a my dopłaty będziemy brać. Zobaczymy co będzie za kilka lat, jak młodzi w ogóle zrezygnują z pracy na roli z tego właśnie powodu.

  1. Ale ze zabrali rencistom rolniczym rentę, w przypadku gdy małżonek zdecyduje się prowadzić dalej gospodarstwo po przejściu na emeryturę, to już się nie chwalą, zapytajcie jak jesteście tacy dociekliwi, skandal w bialy dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics