Kradzież balotów z pola

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali sprawców kradzieży 18 balotów z pola o wartości blisko 2 tys. złotych. Funkcjonariusze w całości odzyskali skradzione mienie. Matka z synem usłyszeli już zarzuty, za popełnione przestępstwo grozi im kara więzienia do 5 lat.

\"\"

 

3 września br. policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku uzyskali informację, że z pola na terenie gminy Wyrzysk skradziono baloty sprasowanej słomy. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę blisko 2 tys. złotych. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Dobre rozpoznanie terenu gminy przez mundurowych sprawiło, że szybko ustalili miejsce, gdzie prawdopodobnie mogło znajdować się skradzione mienie.

5 lat pozbawienia wolności

Mundurowi w godzinach wieczornych weszli na ustaloną posesję. Policjanci za budynkiem gospodarczym znaleźli 18 balotów, które nie były własnością gospodarzy. 54-letnia kobieta i jej 31-letni syn przyznali się, że ukradli baloty, gdyż ich zbiory nie były tak owocne, a chcą dobrze przygotować się do zimy. Amatorzy cudzego mienia w ciągu kilkunastu godzin przewieźli ciągnikiem rolniczym baloty z pola do siebie na posesję.

Zostali zatrzymani przez policjantów i przewiezieni do Komisariatu Policji w Wyrzysku, a następnie usłyszeli zarzuty kradzieży. Policjanci w całości odzyskali skradzione mienie. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Żaneta Kowalska/ RKG

Źródło: http://www.wielkopolska.policja.gov.pl
Redakcja AgroNews, fot.: pixabay

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wędzone jabłko sechlońskie z oznaczeniem ChOG

Nazwa „wędzone jabłko sechlońskie” 9 kwietnia 2024 r. została zarejestrowana przez Komisję Europejską jako Chronione Oznaczenie Geograficzne w rejestrze chronionych nazw pochodzenia i chronionych...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics