Samorząd rolniczy walczy o większy budżet na modernizację gospodarstw

Samorząd rolniczy zawnioskował do ministra rolnictwa o przesunięcie jak największej puli środków na operacje związane z modernizacją gospodarstw rolnych.

\"\"

Samorząd rolniczy uważa, że należy zwiększyć środki finansowe na działania związane ze wsparciem inwestycji w gospodarstwach rolnych. Chodzi przede wszystkim o działanie „Modernizacja gospodarstw rolnych”.  Zdaniem Krajowej Rady Izb Rolniczych poprawiłoby to rentowność i konkurencyjność gospodarstw.

W  2017 roku o wsparcie w ramach „Modernizacji gospodarstw rolnych” mogą ubiegać się rolnicy, którzy chcą rozwijać produkcję prosiąt, mleka lub bydła mlecznego. Na te działania najbliższy nabór wniosków planowany jest jeszcze w tym roku. Rolnicy mogą starać się także o pomoc w  zakupie i modernizacji maszyn oraz urządzeń rolniczych (obszar D), ale dopiero w następnym roku.

oprac. Kamila Szałaj, fot. pixabay.com

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

PIM: Produkcja mleka nie będzie wydajna bez odpowiedniego dobrostanu

Tylko zwierzęta zdrowe, utrzymywane w dobrych warunkach środowiskowych są w stanie zapewnić wysoką produkcję - podkreśla dr hab. inż. Mariusz Bogucki, prof. PBŚ, kierownik...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics