Kwiecień zaskoczy nas cenami paliw

Pierwsze dni kwietnia na rynku paliw przyniosły spadek cen na stacjach. Pozytywnym zaskoczeniem jest dynamika obniżki w przypadku oleju napędowego, który oddał całość zysków z poprzedniego tygodnia i potaniał aż o 37 groszy. Nadzieję na kontynuację przeceny daje spadek notowań ropy naftowej, które pod koniec tygodnia zbliżyły się znowu do dwucyfrowych poziomów.

Kwiecień zaskoczy nas cenami paliw
Kwiecień zaskoczy nas cenami paliw
Sytuacja na giełdach naftowych na świecie chwilowo daje kierowcom podstawy do optymizmu. Trzeba jednak pamiętać o rozważanym cały czas przez Unię Europejską scenariuszu wprowadzenia embarga na import surowca i paliw z Rosji, który szybko może zmienić układ sił na rynku ropy.

Ceny w hurcie najniższe od trzech tygodni

W mijającym tygodniu w oficjalnych cennikach rodzimych rafinerii obserwowaliśmy postępujący z dnia na dzień spadek notowań benzyn i oleju napędowego. Benzyna bezołowiowa 95 od poprzedniego piątku potaniała o blisko 220 złotych i dzisiaj przez krajowych producentów jest średnio wyceniana na 5748,40 zł/metr sześcienny. Dla diesla obniżka na przestrzeni tygodnia wyniosła niemal 300 złotych i metr sześcienny oleju napędowego aktualnie w rafineriach jest wyceniany średnio na 6352,40 zł/metr sześcienny.

Zaskakujące obniżki na stacjach

Na początku kwietnia zanotowaliśmy na stacjach zauważalne obniżki cen paliw i nie jest to primaaprilisowy żart. Aż o 37 groszy potaniał olej napędowy, który podobnie jak dwa tygodnie temu kosztuje średnio w Polsce 7,29 zł/l. Cena 95-oktanowej benzyny obniżyła się na przestrzeni tygodnia o 15 groszy do poziomu 6,52 zł/l. Niższych rachunków za tankowanie doczekali się nawet kierowcy kupujący autogaz, którzy obniżkę na stacjach ostatni raz widzieli na początku lutego tego roku. Litr LPG w detalu potaniał o 6 groszy i kosztuje w tym tygodniu średnio 3,73 zł.
Skala przeceny na stacjach była pozytywnym zaskoczeniem, szczególnie w przypadku diesla. Operatorzy rynku detalicznego mocno ścięli swoje marże, dzięki czemu tankowanie jest najtańsze od miesiąca. Co więcej, w przyszłym tygodniu możemy liczyć na kontynuację tej spadkowej tendencji i według prognoz e-petrol.pl na stacjach będziemy notować ceny z przedziału: 6,34-6,48 zł/l dla 95-oktanowej benzyny, 6,99-7,15 zł/l dla diesla i 3,60-3,72 zł/l dla LPG.
Źródło: e-wgt

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,944ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Kowalczyk: Zmiana zasad ustalania waloryzacji emerytur rolniczych jeszcze w tym roku

Zmiana zasad ustalania waloryzacji rolniczych świadczeń emerytalno-rentowych jest możliwa jeszcze w tym roku - poinformował resort rolnictwa. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE