Lepsze plony dzięki efektowi kotwicy

Baytan Trio 180 FS – Lepsze plony dzięki efektowi kotwicy

Baytan Trio 180 FS jest najnowszą zaprawą zbożową firmy Bayer CropScience. Ta uniwersalna zaprawa grzybobójcza ma szerokie spektrum zwalczanych chorób, ogranicza także zgorzel podstawy źdźbła oraz pałecznicę zbóż i traw i dodatkowo zwiększa plony dzięki tzw. efektowi kotwicy.

Na sezon jesienny 2014 r, dokładnie 100 lat po wprowadzeniu na rynek pierwszej zaprawy na świecie, firma Bayer oferuje nową zaprawę grzybobójczą Baytan Trio 180 FS w zbożach, stanowiącą kolejną generację zaprawy Baytan Universal.

Zgodnie z coraz większymi oczekiwaniami naszych klientów co do jakości i skuteczności nowoczesnych zapraw, nowy Baytan Trio 180 FS jest uniwersalną zaprawą o szerokim spektrum i wysokiej skuteczności zwalczanych chorób. Zaprawa ta jest zarejestrowana we wszystkich gatunkach zbóż i szczególnie zalecana w przypadku ich intensywnej uprawy.

Baytan Trio 180 FS zawiera w swoim składzie 3 różne substancje czynne z różnych grup chemicznych:

·    triadimenol (150 g/l),
·    fluoksastrobina (25 g/l) oraz
·    fluopyram (5 g/l) – substancja o działaniu SDHI, po raz pierwszy w zaprawach firmy Bayer.

Produkt stosuje się w dawce 200 ml / 100 kg nasion

Długie działanie i wysoka skuteczność

Ze względu na kombinację i zawartość substancji czynnych, Baytan Trio 180 FS nie tylko zapewnia długą i skuteczną ochronę również w trudnych warunkach zimowych oraz silnej presji infekcyjnej, ale też zapobiega powstaniu odporności patogenów grzybowych. Potwierdzają to wieloletnie badania w krajach o ciężkiej zimie, jak np. w Finlandii lub krajach nadbałtyckich, w których Baytan Trio 180 FS już jest oferowany od 2 lat.

Szerokie spektrum i stabilna skuteczność na wysokim poziomie w zwalczaniu chorób zaprawy Baytan Trio 180 FS również były potwierdzone w ramach prowadzonych doświadczeń. Skutecznie zwalcza ona następujące choroby:
zgorzel siewek, pleśń śniegowa, śnieć cuchnąca, głownia pyląca, septorioza liści, pasiastość liści, plamistość siatkowa, mączniak prawdziwy oraz rynchosporioza.

 

\"\"

 

\"\"

 

Poza tym, Baytan Trio ogranicza pałecznicę zbóż i traw (Typhula incarnata) oraz zgorzel podstawy źdźbła (Gaeumannomyces graminis).

Mocny jak nigdy- większe i lepsze plony dzięki efektowi kotwicy

Kolejną zaletą nowej zaprawy Baytan Trio 180 FS jest dodatkowo tzw. efekt kotwicy, który pozwala uzyskać większe i lepsze plony. Efekt kotwicy polega przede wszystkim na poprawie kondycji i zdrowotności systemu korzeniowego młodych roślin.

Oprócz tego, Baytan Trio 180 FS ogranicza zgorzel podstawy źdźbła, która atakuje system korzeniowy zbóż (skuteczność na poziomie ok. 55-60%), co również ma pozytywny wpływ na zdrowotność i wzrost roślin.

 

 

\"\"

 

Na podstawie wieloletnich badań wiemy, że stosując Baytan Trio 180 FS, młode rośliny są nie tylko skutecznie chronione przed chorobami, ale także mocno wspierane we wczesnych fazach ich rozwoju. Są one zdrowsze i mocniejsze co pozwala na uzyskanie wyższych i lepszych plonów (zwłaszcza w uproszczonych płodozmianach zbożowych). Dzięki efektowi kotwicy rośliny z nasion zaprawionych zaprawą Baytan Trio 180 FS są mocne jak nigdy.

 

\"\"

 

Autor i fot: Robert Puhl
Zarządzanie zaprawami nasiennymi
Bayer CropScience
Redakcja AgroNews
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here