Letnie nowości w zootechnicznej ofercie Timac Agro

Wraz z początkiem lipca firma Timac Agro Polska wprowadziła do swojej oferty zootechnicznej dwa nowe produkty. Ziołowy i leczniczy blok mineralny NUTRI V-PHYT oraz preparat do uszlachetniania nawozów organicznych ACTIPOST 360.

NUTRI V-PHYT jest to blok mineralny Nutri V-Phyt, którego skład opiera się na bazie kompleksu z alg morskich oraz minerałów poprawiających homeostazę żwacza i wykorzystanie dawki pokarmowej przez bydło, to nowość w ofercie Timac Agro. Zawarty w bloku kompleks V-Phyt, to wyciągi z 9 roślin, które wykazują działanie przeciwpasożytnicze (m.in. na nicienie i przywry). Dodatkowo wysoka zawartość czosnku działa odstraszająco na muchy, komary i kleszcze, co zapewnia krowom spokojny odpoczynek w okresie letnim.

Nutr V-Phyt doskonale sprawdzi się jako środek poprawiający zdrowotność stada i obniżający presję pasożytów wewnętrznych oraz owadów w stadach bydła utrzymywanego w oborze i na pastwisku.

ACTIPOST 360 to środek w postaci proszku, poprawiający jakość nawozową obornika i gnojowicy, a także ułatwiający ich przechowywanie.

Działanie produktu oparte jest na dwóch frakcjach:

Frakcja organiczna, w której kompleks bakterii, drożdży i grzybów odpowiedzialny jest za efekt kompostowaniam oraz mineralizację składników odżywczych, a dodatek wyciągu z alg brunatnych dodatkowo poprawia adaptację mikroorganizmów do środowiska.

Frakcja mineralna, składająca się z naturalnych krzemianów i zeolitów, które efektywnie wiąże składniki nawozowe – m.in. azot, ogranicza wycieki oraz nieprzyjemne zapachy.

Produkt wpływa na homogenizację gnojowicy oraz zapobiega powstawaniu kożucha. Przyspiesza kompostowanie obornika i wpływa na lepszą mineralizację składników nawozowych.

Źródło i fot.: Timac Agro Polska

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ciąg dalszy podwyżek cen w sklepach. W lipcu padł kolejny dwucyfrowy wynik

Analiza ponad 31 tys. cen detalicznych wykazała, że w lipcu br. zakupy w sklepach były droższe średnio o 18,6% niż rok wcześniej. Zdrożały wszystkie...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE