List Ministra z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi w dniu rozpoczęcia roku szkolnego zwrócił się do nauczycieli, uczniów i rodziców o wytrwałość i spokój. Życzył również aby rok szkolny 2020/2021 był udany i pomyślny.

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi

Szanowni Państwo!

Inauguracja roku szkolnego to czas, kiedy dyrektorzy szkół, nauczyciele, wychowawcy, uczniowie oraz ich rodzice z nadzieją spoglądają w przyszłość, tworząc plany i snując śmiałe wizje przyszłych sukcesów. Po doświadczeniach ubiegłego roku szkolnego wszyscy zastanawiamy się, jak będzie wyglądał kolejny. Jedno jest pewne, w roku szkolnym 2020/2021 świat nadal będzie trwać w pandemii, ale ja jestem przekonany, że wzorem lat ubiegłych, Państwa energia i zaangażowanie pozwolą nie tylko sprostać bieżącym problemom, ale również urzeczywistniać ambitne zamierzenia i realizować nawet najtrudniejsze przedsięwzięcia.

Drodzy Uczniowie, niech w nowym roku szkolnym nie zabraknie Wam kreatywności, by twórczo wykorzystać możliwości, które stwarza współczesna szkoła rolnicza, w której do Waszej dyspozycji są świetnie wyposażone sale i pracownie lekcyjne oraz warsztaty szkolne. Dzięki nauce języków obcych możecie nawiązywać kontakty z rówieśnikami ze szkół europejskich oraz odbywać staże i praktyki zawodowe w kraju i za granicą. Wierzę, że dzięki temu w przyszłości będziecie odnosić sukcesy w Polsce, w Europie i na świecie.

W szkołach na uczniów i wychowanków czekają świetnie wykształceni nauczyciele oraz wychowawcy, którym życzę, aby każdy dzień pracy traktowali jako szansę na zbudowanie lepszej przyszłości. To od Państwa, w dużej mierze, zależy, czy dzisiejsi nastolatkowie staną się jutro dorosłymi zdolnymi do samodzielnego dokonywania dobrych i mądrych wyborów. Dyrektorom rolniczych szkół i placówek oświatowych chciałbym przekazać życzenia wytrwałości w realizacji zamierzonych celów oraz mądrości i siły w podejmowaniu często niełatwych decyzji.

Szanowni Państwo, niech rozpoczynający się rok szkolny 2020/2021 będzie udany i pomyślny. Wszystkim nam życzę zdrowia i spokoju.
 

Jan Krzysztof Ardanowski
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here