Łódzki samorząd rolniczy apeluje o wspracie ws. suszy

Susza daje się we znaki wielu rolnikom. Jej skutki bardzo silnie odczuwają gospodarze z woj. łódzkiego. Właśnie dlatego Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego skierowała list do wojewody łódzkiego z apelem o wsparcie.

 

\"rolnictwo,

 

Andrzej Górczyński, Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, zwraca uwagę, że  w ostatnim czasie warunki pogodowe w tym wysokie temperatury, niska ilość opadów spowodowały, że w województwie łódzkim występują znamiona suszy, również glebowej.

– Tak znaczne zaburzenie wegetacji roślin, pogorszenie jakości płodów rolnych spowoduje obniżenie plonów i duże straty w rolnictwie. W związku z powyższym oraz licznymi sygnałami wpływającymi od rolników do biura Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w sprawie wystąpienia suszy na terenie województwa łódzkiego prosimy Panią Wojewodę o podjęcie działań mających na celu pomoc dla rolników i przedstawienie problemu na szczeblu rządowym – apeluje szef IRWŁ.

Czytaj także:

Buraki cukrowe w niebezpieczeństwie. Mszyce, przędziorki i wciornastki w natarciu
Ceny pszenicy poszły w dół. Przez prognozy wzrostu podaży na świecie

Łódzccy rolnicy oczekują, że list nie pozostanie bez odpowiedzi. Liczą, że wojewoda podejmie konkretne działania, które zniwelują choć trochę skutki braku opadów.                      

oprac. Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot.  flickr.com/gibasianka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here