Ludzie – nie procesy, wiedza – nie informacja! PROCAM podsumowuje 15 lat na rynku!

Firma PROCAM w tym roku obchodzi swój jubileusz. W 2019 roku mija 15 lat od rozpoczęcia przez firmę aktywności w obszarze doradztwa agronomicznego oraz dystrybucji nawozów, środków ochrony roślin oraz innych środków do produkcji rolniczej.

Firma rozwija się prężnie – od początku działalności z 3 oddziałów na północy kraju rozwinęła swoją obecność na terenie całej Polski poprzez sieć 25 oddziałów terenowych i 10 sklepów ogrodniczych.

Konferencja z okazji 15-lecia firmy PROCAM odbyła się 3 października w Centrum Stocznia Gdańska.

Dzisiejsza uroczystość  jest dla nas bardzo ważna. Jest to 15-lecie firmy PROCAM i mamy przyjemność gościć przedstawicieli prasy rolniczej, uniwersytetów przyrodniczych  oraz naszych dostawców zarówno środków ochrony roślin jak i nawozów oraz nasion” – powiedział Michał Ciszak, prezes PROCAM.

Michał Ciszak, prezes PROCAM
Michał Ciszak, prezes PROCAM

Inwestycje i rozwój

Spotkanie przebiegało bardzo merytorycznie. Podczas czterech warsztatów tematycznych podzielonych na zakresy: wiedza, rozwiązania, ludzie oraz biznes zaprezentowano jak przez te 15 lat zmieniała się firma oraz jak tworzono polską agronomię. Celem było pokazanie jak PROCAM wpisuje się w rozwój polskiego rolnictwa w jego dynamikę.

Firma PROCAM inwestuje bardzo mocno w swoje produkty. Posiada m.in. własne nawozy dolistne pod marką Proleaf oraz Avalon czy nawóz doglebowy: Profoska.

Rolnictwo odpowiedzialne

Oprócz inwestycji w rozwój portfolio PROCAM wspiera wiele inicjatyw budujących nowoczesne i odpowiedzialne rolnictwo. Jest m.in. członkiem założycielem Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego ASAP. Firmie zależy aby produkcja żywności odbywała się w zgodzie z naturalnym środowiskiem oraz dbałością o rozsądne wykorzystanie ograniczonych zasobów naturalnych Ziemi, tj. gleby, wody czy powietrza. Rolnictwo Zrównoważone to także wsparcie rozwoju wiejskich społeczności lokalnych.

PROCAM stawia na ludzi, gdyż to oni są kluczem do sukcesu w agronomii. Jak podkreśla Michał Ciszak „Inwestujemy w ludzi  i programy szkoleniowe tak, aby ich praca była pasją. Potwierdzeniem tego są chociażby nasi agronomowie z Działu Doradztwa z uzyskanym już tytułem doktora nauk rolniczych oraz Ci, którzy uczestniczą w rolniczych studiach doktoranckich”.

Odpowiedzialny agrobiznes to kolejny ważny punkt w rozwoju firmy. Firma PROCAM zaprezentowała inicjatywy, które skupiają się wokół społeczności lokalnej oraz działań w zakresie pomocy skierowanej do dzieci z obszarów wiejskich.

Pragniemy spełniać marzenia dzieci z terenów wiejskich organizując takie inicjatywy jak PROCAM CUP czy też „Graj o zdrowie” gdzie z Gibą – światowej klasy siatkarzem, mistrzem olimpijskim jeździliśmy przez małe miejscowości i wsie i promowaliśmy zdrowy tryb życia związany z siatkówką” – dodał Michał Ciszak.

Ludzie są kluczem do sukcesu!

Michał Ciszak, podczas spotkania wielokrotnie podkreślał, iż pozycja, którą obecnie posiada firma to zasługa zespołu:  „Stawiamy na ludzi, na naszych doradców agronomicznych i ich wiedzę, ale też nie stronimy od innowacyjności, inwestujemy w nowe technologie, staramy się wdrażać jak najnowsze i jak najbardziej zaawansowane rozwiązania oraz budujemy infrastrukturę, która pomoże nam obsłużyć  19 tysięcy klientów, którzy nam zaufali”.

Tekst i fot. Marta Nowak Woźnica

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here