Mała sarenka wpadła do studzienki – Na pomoc ruszyli strażacy z OSP Dolice.

Sarenka wpadła do studni i utknęła między betonowymi odłamami gruzu. Strażacy usunęli płytę i gruz, po czym ewakuowali przestraszone zwierzę. Nietypowa akcja druhów zakończyła się sukcesem.

Mała sarenka wpadła do studzienki - Na pomoc ruszyli strażacy z OSP Dolice.
Mała sarenka wpadła do studzienki – Na pomoc ruszyli strażacy z OSP Dolice.

Do akcji strażacy ruszyli prosto z pikniku rodzinnego. Druhowie z OSP Dolice pojechali w piątek do miejscowości Trzebień, gdzie pomocy potrzebowała mała sarna, która wpadła do starej studni.

– Po dojechaniu na miejsce okazało się, że mała sarenka wpadła do studzienki o szerokości 1m i głębokości 2,5m. Sporych problemów przysporzyła nam płyta betonowa częściowo okrywająca studnie oraz duże odłamy gruzu, które znajdowały się w studni. Sarenka szukając ucieczki prawdopodobnie wpadła głębiej pomiędzy nie aż na dobre utknęła pod nimi. Przy użyciu wyciągarki usunęliśmy płytę i gruz co pozwoliło ewakuować zwierzaka.

Koń uwięziony w błocie. Strażacy stanęli na wysokości zadania

Na poziomie gruntu oceniliśmy szybko stan sarny i daliśmy jej wody. Po kilku minutach ta samodzielnie oddaliła się z miejsca zdarzenia – relacjonują strażacy z OSP Dolice.

OSP.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dopłaty do kukurydzy: Ile wniosków złożono? ARiMR wydłuża godziny pracy

Dokumenty od producentów kukurydzy poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy biura powiatowe...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics