Maszyny uprawowe idealne dla rolnictwa regeneratywnego. Nowości na targach w Szepietowie

Podczas odbywającej się w dniach 29-30 czerwca 2024 r. XXX  Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych, firma InterTech z Zambrowa zaprezentowała dwie premierowe maszyny uprawowe z linii Blue Line. Dr inż. Jolanta Puczel współpracująca z firmą podkreśliła, że oba prezentowane urządzenia harmonizują z ideą rolnictwa 4.0 oraz rolnictwa regeneratywnego.

Maszyny uprawowe idealne dla rolnictwa regeneratywnego. Nowości w Szepietowie

Pierwsza z prezentowanych nowości to agregat bezorkowy, pozwalający na uprawę bez konieczności orki. Agregat standardowo pracuje na głębokości 20 cm z talerzykami, natomiast po ich demontażu powyżej 30 cm. Dzięki takiej konstrukcji nadaje się do płytkiej uprawy ścierniska, jak również do głębokiego spulchniania ziemi. Marcin Kraska, dyrektor w firmie InterTech, wskazał, że agregat wyróżnia się na tle konkurencji masą wynoszącą 2320 kg, co sprawia, że jest on idealnym rozwiązaniem również na glebach ciężkich. Hydrauliczna regulacja głębokości talerzy pozwala zachować odpowiednią strukturę gleby, zapobiegając jej erozji. Prezentowany model o szerokości 3 m wyposażony został w 10 zębów roboczych ustawionych w 3 rzędach oraz wał rurowy. Tak, jak każdą maszynę InterTech, również ten model można dowolnie skonfigurować.

Maszyny uprawowe idealne dla rolnictwa regeneratywnego. Nowości w Szepietowie

Kolejna nowość to kultywator ciężki o szerokości 8 m, przeznaczony do stosowania z wozami asenizacyjnymi. Prezentowany na targach model ma wagę 4500 kg, zaś minimalna moc ciągnika wynosi 250 KM. Kultywator został zaprojektowany do współpracy z wozami o pojemności powyżej 25 000 l. Marcin Kraska zauważył, że model wystawowy wyposażono we włókę zamiast tradycyjnego wału – opcja ta dostępna jest na życzenie klienta. Składana do pozycji transportowej maszyna osiąga wysokość 3,75 m. Na uwagę zasługuje użycie 28 zębów rozmieszczonych w trzech rzędach i mechanizm  regulacji głębokości pracy na 4 kołach. InterTech zastosował własny, sprawdzony system do aplikowania gnojowicy, minimalizując ryzyko uszkodzenia elementów roboczych w razie zassania nierozdrobionego materiału. Maszyna ta doskonale sprawdzi się przy mieszaniu resztek pożniwnych, zasilając glebę w azot na głębokość 20 cm i tym samym stymulując wzrost roślin.  

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

GIS wycofuje popularne płatki owsiane. Nie spożywaj tego produktu

W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono obecność glutenu w płatkach owsianych bezglutenowych RADIX-BIS. GIS wydał ostrzeżenie publiczne. Spożycie produktu przez osoby z...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics