Metamitron w nowym preparacie. Innvigo poszerza ofertę i etykiety

Nowy herbicyd oparty o metamitron powiększył ofertę Innvigo, polskiego producenta środków ochrony roślin. Rolnicy będą mogli go zastosować już w najbliższym sezonie. Poza tym firma uzyskała rozszerzenie rejestracji herbicydu BARISTO 500 SC oraz insektycydu LOS OVADOS 200 SE.

Mariusz Michalski, Regionalny Dyrektor Sprzedaży Innvigo

Nowa broń do  walki z chwastami w buraku

JUPITER 700 SC to herbicyd zawierający substancję czynną metamitron. Jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w buraku cukrowym.

– Środek należy stosować po wschodach roślin buraka do fazy 9 liści (do BBCH 19) na dobrze uprawioną (bez grud) wilgotną glebę w systemie dawek dzielonych – wyjaśnia Mariusz Michalski, Regionalny Dyrektor Sprzedaży Innvigo.

Najskuteczniej niszczy chwasty od kiełkowania do fazy liścieni.

BARISTO w truskawce

Plantatorzy truskawki w nadchodzącym sezonie będą mogli sięgnąć po  herbicyd BARISTO 500 SC, zawierający substancję czynną napropamid. Środek ten uzyskał niedawno rozszerzenie etykiety o stosowanie właśnie w tej uprawie. 

Na nowo założonych plantacjach preparat ten należy  zastosować około cztery miesiące po posadzeniu (po zbiorze owoców w fazie gdy stare liście zamierają BBCH 97).  Z kolei na plantacjach jednorocznych i starszych można go stosować wiosną po ruszeniu wegetacji (BBCH 12-17).

Skuteczna walka z chowaczem i pryszczarkiem

Szerszy zakres rejestracji uzyskał także znany już rolnikom insektycyd LOS OVADOS 200 SE, zawierający substancję czynną acetamipryd. W tym sezonie możemy go użyć do zwalczania w rzepaku ozimym chowacza podobnika i pryszczarka kapustnika w fazach BBCH 62-69.

Z kolei w rzepaku jarym preparat będzie można zastosować do likwidacji chowaczy, pryszczarka kapustnika, słodyszka, gnatarza rzepakowca i mszyc. Los Ovdos pomoże także sadownikom  w zwalczaniu mszyc i owocówki jabłkóweczki na jabłoniach.

Etykieta tego produktu została rozszerzona także o uprawy małoobszarowe: wiśnia, czereśnia, orzech włoski, leszczyna, grusza, śliwa, tytoń, pomidor pod osłonami, papryka pod osłonami, oberżyna pod osłonami, rośliny szkółkarskie ozdobne i leśne oraz wierzba energetyczna i purpurowa (wiklina).

Redakcja AgroNews, fot. 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ciąg dalszy podwyżek cen w sklepach. W lipcu padł kolejny dwucyfrowy wynik

Analiza ponad 31 tys. cen detalicznych wykazała, że w lipcu br. zakupy w sklepach były droższe średnio o 18,6% niż rok wcześniej. Zdrożały wszystkie...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE