Mięso z psów w Wólce Kosowskiej? Straż Graniczna zabezpieczyła tonę mięsa niewiadomego pochodzenia

28 listopada funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas kontroli legalności pobytu cudzoziemców w Wólce Kosowskiej zabezpieczyli tonę mięsa niewiadomego pochodzenia.

 

\"rolnictwo,
fot. Straż Graniczna, Nadwiślański OSG

Jak informuje straż Graniczna, funkcjonariusze wylegitymowali 31 cudzoziemców różnych narodowości, przebywających w czterech sklepach spożywczo-przemysłowych w podwarszawskiej miejscowości Wólka Kosowska. Zatrzymali 2 obywateli Wietnamu, którzy nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających ich do pobytu w Polsce.

Jak czytamy w komunikacie Straży Granicznej, w trakcie prowadzonych kontroli funkcjonariuszy zaniepokoił widok mięsa niewiadomego pochodzenia, przygotowanego do regularnej sprzedaży oraz warunki, w jakich było ono przechowywane. Właścicielami sklepów i towaru byli obywatele Wietnamu. Funkcjonariusze ujawnili setki kilogramów mięsa oraz produktów spożywczych bez wymaganych zezwoleń i dokumentów handlowych, co potwierdzili wezwani na miejsce lekarz weterynarii oraz inspektor sanitarny. Według ustaleń towar trafiał do restauracji i barów orientalnych na terenie Warszawy i okolic. Mięso zabezpieczono.

\"rolnictwo,
fot. Straż Graniczna, Nadwiślański OSG

Zostaną wykonane badania genetyczne, które potwierdzą gatunek zwierząt, z których pochodziło. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że część towaru to mięso z psów.

Jeśli przypuszczenia lekarza weterynarii potwierdzą się, właścicieli sklepów może czekać kara pozbawienia wolności. Zamknięto już dwa z czterech sklepów, gdzie znajdowało się podejrzane mięso. Ponadto, w stosunku do właścicieli, zostaną skierowane wnioski do sądu o ukaranie karą grzywny za nieprzestrzeganie warunków sanitarnych przez wprowadzanie do sprzedaży zwierzęcych produktów spożywczych bez wymaganych zezwoleń oraz ich sprzedaż w niedozwolonym miejscu.

Redakcja AgroNews, fot. Straż Graniczna, Nadwiślański OSG

Źródło: Straż Graniczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here