Minister chce dialogu. Powstanie Porozumienie Rolnicze

– Polskie rolnictwo funkcjonuje w rozbiciu, pozrywane są relacje pomiędzy poszczególnymi ogniwami łańcucha „od pola do stołu” – stwierdził minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Zapowiedział powstanie Porozumienia Rolniczego – forum do prowadzenia dialogu na temat problemów występujących w rolnictwie.

Ardanowski, Minister Rolnictwa, News rolniczy

– Dlatego z satysfakcją przyłączam się do inicjatywy powołania instytucjonalnej platformy porozumienia i dialogu, którą wysunęli przedstawiciele organizacji rolniczych.

Wczoraj odbyły się rozmowy ministra z reprezentantami organizacji rolniczych. Przedstawiciele polskich rolników w unijnych organizacjach Copa-Cogeca zaproponowali zbudowanie formuły, która w sposób instytucjonalny dałaby możliwości prowadzenia dialogu na temat wszystkich problemów występujących w rolnictwie.

Wszystkie związki i organizacje rolnicze razem!

– Proponujemy, aby ta formuła dialogu nazwana była Porozumieniem Rolniczym, bo o dialog  i porozumienie przede wszystkim chodzi – podkreślił minister Ardanowski.

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że w ramach Porozumienia będą funkcjonowały grupy robocze, zespoły. W pracach będą także uczestniczyli przedstawiciele nauki, cały dostępny potencjał polskiej nauki.

– Pierwsze posiedzenie Porozumienia Rolniczego odbędzie się 20 lutego br. – poinformował minister.

– Rolnictwo jest jednym z najważniejszych naszych sektorów gospodarczych, który daje blisko 30 mld euro wartości eksportu. Porozumienie Rolnicze swoim patronatem obejmuje prezydent Andrzej Duda – podkreślił szef resortu rolnictwa.

Minister poinformował, że zaproszenie do udziału w Porozumieniu skierowane zostanie do wszystkich związków i organizacji funkcjonujących w rolnictwie.

Redakcja AgroNews, na podst. MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here