Młodzi rolnicy dłużej poczekają na decyzję o premii

Młodzi rolnicy dłużej poczekają na decyzję o przyznaniu premii na rozpoczęcie działalności. Resort rolnictwa zamierza wydłużyć ten termin ze 180 do 210 dni.

\"rolnictwo,

Minister rolnictwa w przesłanym do konsultacji społecznych rozporządzeniu proponuje, by dyrektor oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa miał 210 dni na wydanie decyzje w sprawie przyznania premii.

W tej chwili sprawa dotyczy 4905 rolników, którzy złożyli swoje wnioski. Zgodnie z obowiązującym jeszcze rozporządzeniem mieli otrzymać oni decyzje do 22 listopada. Wydłużony termin będzie obowiązywał również w przyszłych naborach.

Za dużo pracy, za mało czasu

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa tłumaczy, że nie zdąży w obowiązującym jeszcze terminie 180 dni zweryfikować złożonych wniosków. Poślizg wynika z rozszerzonych kontroli prowadzonych przez dyrektorów regionalnych Agencji polegających na obowiązkowej wizycie w gospodarstwie mającej na celu weryfikację wielkości ekonomicznej gospodarstwa. ARiMR wskazuje, że takie kontrole są obowiązkowe i bardzo czasochłonne, a czas na ich wykonanie – za krótki.

Kolejną przyczyną jest wydłużenie terminów rozpatrywania wniosków na inne programy PROW.

oprac. Kamila Szałaj, Redakcja AgroNews, fot. flickr.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here