Advertisement

MRiRW ogłasza konkurs dla dzieci: „My i RYBY”

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza dzieci z klas I-VIII do udziału w konkursie: My i RYBY – jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił otoczenie wokół nas.

MRiRW ogłasza konkurs dla dzieci: "My i RYBY"
MRiRW ogłasza konkurs dla dzieci: „My i RYBY”

Co trzeba zrobić?

Pokaż co zmieniło się w Twoim otoczeniu dzięki Europejskiemu Funduszowi Morskiemu i Rybackiemu. Może będzie to nowe miejsce do zabawy, odpoczynku czy uprawiania sportu nad wodą, dopiero wybudowana ścieżka edukacyjno-przyrodnicza albo nowe huśtawki na placu zabaw? A może brałeś udział w dodatkowych zajęciach lub warsztatach albo rodzice rozwinęli swoją firmę? Może w Twojej okolicy wyremontowano stawy, w których rybacy hodują karpie? Może wiesz, że niedaleko od Ciebie hodowane są inne ryby, np. pstrągi, jesiotry…?

Rozejrzyj się wokół, te zmiany są wszędzie wokół nas.

Wystarczy, że namalujesz, narysujesz czy wykleisz i wyślesz swoją pracę konkursową pokazującą, jak wiele w Polsce zmieniły środki unijne, w szczególności z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze (PO RYBY 2014–2020). Format i technika są dowolne, wszystko zależy od Twojej kreatywności.

Kto może wziąć udział?

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych w trzech kategoriach wiekowych:

  • klasy I–III,
  • klasy IV–VI,
  • klasy VII–VIII.

Jak zostaną wybrani laureaci?

Organizator wyłoni 3 laureatów, których prace cechować się będą oryginalnością, pomysłowością, estetyką oraz zgodnością z tematyką konkursu – w każdej kategorii wiekowej, w każdym z 16 województw.

Co można wygrać?

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe o wartości do 200 zł. Dodatkowo zostaną przyznane wyróżnienia w formie upominków reklamowych, związanych z działalnością organizatora i Europejskim Funduszem Morskim i Rybackim.

Jak się zgłosić?

Wszystkie szczegóły i pliki do pobrania potrzebne do zgłoszenia znajdziesz na stronie: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/my-i-ryby

Na Twoją pracę MRiRW czeka do 31 grudnia 2021 r.

Źródło: MRiRW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Drukowana żywność to już nie fantastyka naukowa, ale konsumencka przyszłość

Naukowcy pracują nad nowymi zastosowaniami druku 3D do produkcji żywności. „W niektórych aspektach to z pewnością nasza konsumencka przyszłość” - uważa prof. dr hab....

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE