Advertisement

Nagrody w konkursie „Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło to jest gratka!” wręczone

Cieszę się bardzo, że spotykamy się na gali finałowej konkursu, który spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Wpłynęło na niego aż 280 prac z całej Polski. Wszystkie bardzo dobre – powiedziała Halina Szymańska, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, otwierając uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu „Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło to jest gratka!”

Nagrody w konkursie „Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło to jest gratka!” wręczone
Nagrody w konkursie „Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło to jest gratka!” wręczone

Konkurs adresowany był do kół gospodyń wiejskich wpisanych do Krajowego Rejestru KGW prowadzonego przez ARiMR, a jego zadaniem było wykonanie przedmiotu, który mógłby zostać wykorzystany w działaniach informacyjnych i promocyjnych Agencji. Poziom prac konkursowych był bardzo wysoki. Jury zdecydowało, że oprócz trzech nagród głównych przyzna także dwadzieścia siedem wyróżnień, w tym sześć specjalnych.

Goście gali finałowej

Gośćmi gali finałowej, która odbyła się 9 listopada 2021 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, były Anna Gembicka, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, oraz Małgorzata Gośniowska-Kola, p.o. Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

– Nie ulega wątpliwości, że osoby działające w kołach gospodyń wiejskich są niezwykle utalentowane, aktywne. To osoby, którym się po prostu chce. Chce się zmieniać rzeczywistość wokół siebie, robić coś dobrego dla swoich lokalnych społeczności. Cieszę się, że ARiMR postanowiła po te talenty sięgnąć – mówiła wiceminister Anna Gembicka, dziękując jednocześnie prezes Halinie Szymańskiej za inicjatywę zorganizowania konkursu.

Małgorzata Gośniowska-Kola, zadeklarowała, że KOWR, „ucząc się od Agencji”, również włączy się w przedsięwzięcia mogące być wsparciem dla działalności kół gospodyń wiejskich. Zwracając się bezpośrednio do laureatów konkursu powiedziała: – W życiu każdego człowieka niezmiernie ważna jest pasja. Gratuluję państwu tej pasji. Ona przekłada się także na życie państwa społeczności i rodzin.

Obecni na uroczystości laureaci oraz wyróżnieni w konkursie otrzymali z rąk Prezes ARiMR, Wiceminister Rolnictwa i Szefowej KOWR dyplomy i nagrody.  Okazało się, że wśród członków kół gospodyń wiejskich nie brakuje także panów. Na przykład Koło Gospodyń Wiejskich Śródczanki wysłało na finałową galę swojego reprezentanta, który również w imieniu koleżanek z koła odebrał gratulacje i konkursowy upominek.

Laureaci konkursu:

I MIEJSCE – KGW Jarzębina otrzymało: kuchnię gazową, patelnię gazową, turystyczną butlę gazową, lodówkę i czajnik

II MIEJSCE – KGW Giedlarowa otrzymało: ekspres do kawy i dwa parowary

III MIEJSCE – KGW Brzeźno otrzymało: bemar elektryczny i gofrownicę

Wyróżnienia specjalne w postaci lodówek turystycznych otrzymały:

KGW Czemlewo

KGW Czerwonka Folwark

KGW Gnaty

KGW Słopanowo

KGW Śródczanki

KGW Świętojanki

Wyróżnienia – trafią do:

KGW Bagno

KGW Białe Błota

KGW Białka

KGW Bobrówka

KGW Bogurzynianki w Bogurzynie

KGW Borowianki

KGW Chwałkowo

KGW Ciecierzanki

KGW Ciemniewo

KGW Czempisz-Zaleśna

KGW Kozodrza

KGW Mazuchówka

KGW Mokrzanki

KGW Mysłowianki w Mysłowie

KGW Na Obcasach Studzieniec

KGW Ownia

KGW Pełna Chata

KGW Pod Olchą w Olszance

KGW Stróża

KGW Trzciana Słotwinka

KGW Wóleckie Babeczki

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione Koła Gospodyń Wiejskich otrzymały lub otrzymają niebawem zestaw materiałów z logo ARiMR, w którym znajdą się m.in. pulsoksymetr, zegar ścienny czy termos.

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Drukowana żywność to już nie fantastyka naukowa, ale konsumencka przyszłość

Naukowcy pracują nad nowymi zastosowaniami druku 3D do produkcji żywności. „W niektórych aspektach to z pewnością nasza konsumencka przyszłość” - uważa prof. dr hab....

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE