Advertisement

Odmiany na kiszonkę hodowli KWS w kolejnym sezonie potwierdzają stabilny i wysoki potencjał plonowania

Firma KWS od ponad 160 lat hoduje i produkuje nasiona roślin rolniczych. Dzięki intensywnej hodowli i ostrej selekcji dysponuje najwyżej plonującymi odmianami kukurydzy w różnych kierunkach użytkowania: na ziarno, kiszonkę, biogaz, bioetanol i grys.

Odmiany na kiszonkę hodowli KWS kolejnym sezonie potwierdzają stabilny i wysoki potencjał plonowania
Odmiany na kiszonkę hodowli KWS kolejnym sezonie potwierdzają stabilny i wysoki potencjał plonowania

Od samego początku działalności hodowla odmian jest nastawiona na uprawę kukurydzy na trudnych stanowiskach, gdyż tam jest ona często uprawiana. Efektem tych prac są doskonale dostosowane do warunków glebowo-pogodowych odmiany kukurydzy kiszonkowej.

Producenci z całej Polski potwierdzają w praktyce, że nasze odmiany są dobrze przystosowanie do uprawy w krajowych warunkach glebowo-klimatycznych. Wysoko i stabilnie plonują w latach suchych i nadmiernie wilgotnych, upalnych i zimnych.

Głównym zadaniem kiszonki z kukurydzy jest dostarczenie krowom taniej i zdrowej energii do produkcji mleka. Jako że jej większa część pochodzi ze skrobi, na kiszonkę dla krów mlecznych proponujemy odmiany stay-green (długo zielone) o doskonale strawnym włóknie, wysokoplonujące na ziarno typu flint-dent, zawierające głównie twardą skrobię by-pass.

Na trudne stanowiska polecamy sprawdzone przez wiele sezonów odmiany AMBROSINI (220), KWS KROGULEC (220), RICARDINIO (240) i RONALDINIO (260) to odmiany, które dają od wielu lat najwyższy udział plonu kolb i dzięki temu pozwalają uzyskać najwięcej energii ze skarmianej porcji kiszonki, a tym samym obniżyć dzienne koszty produkcji mleka, również, gdy są uprawiane na słabszych stanowiskach. Odmiany hodowli KWS są chętnie wybierane przez hodowców bydła, gdyż ich uprawa daje solidną bazę do produkcji wysokoenergetycznych kiszonek.

Dla hodowców, którzy są zainteresowani osiąganiem maksymalnie możliwych plonów na wysokojakościową kiszonkę, proponujemy potężne KWS ADAPTICO (270) i AGRO VITALLO (280) oraz najwyżej plonujące na ziarno i kiszonkę: AGRO POLIS (240) i FIGARO (250). Odmiany KENTOS (260) i KWS ADAPTICO (260) to kolejny sezon najwyżej plonujące odmiany w Polsce, jednocześnie o wysokiej jakości kiszonki dzięki silnemu efektowi stay-green oraz ponadprzeciętnym plonom ziarna tych odmian. Zachęcamy do wypróbowania na swoich polach najnowszej odmiany KARISMO (260), a rejonach o krótszym okresie wegetacji DAMARIO (230).

Firma KWS ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć doświadczeń łanowych i produkcyjnych na dużych poletkach (15-20 arów) w warunkach produkcyjnych. Wśród odmian zbieranych na kiszonkę w sieci doświadczeń łanowych KWS należy wyróżnić za wysoki i stabilny plon zielonki sprawdzone w poprzednich sezonach: AMBROSINI (220) i RONALDINIO (260), które szczególnie wyróżniają się na słabszych stanowiskach glebowych.

Zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami KWS Polska i autoryzowanymi dystrybutorami materiału siewnego KWS w celu uzyskania dokładniejszych informacji i doradztwa odmianowego.

dr Adam Majewski
Menadżer Produktu ds. kukurydzy

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Drukowana żywność to już nie fantastyka naukowa, ale konsumencka przyszłość

Naukowcy pracują nad nowymi zastosowaniami druku 3D do produkcji żywności. „W niektórych aspektach to z pewnością nasza konsumencka przyszłość” - uważa prof. dr hab....

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE