Najpierw Ukraina, teraz Bośnia i Hercegownia. Kolejne embargo na polską wieprzowinę

Bośnia i Hercegowina wprowadziły embargo na naszą wieprzowinę. To już drugi po Ukrainie kraj, który ogranicza import mięsa z Polski ze względu na ASF.

\"\"


Zakaz importu dotyczy mięsa z woj. podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego.  Władze Bośni i Hercegowiny zakazały importu z terenów objętych ASF żywych świń domowych i dzikich, ich nasienia, embrionów i komórek jajowych, świeżego mięsa i produktów z mięsa świń, które nie zostały poddane obróbce gwarantującej zniszczenie wirusa afrykańskiego pomoru świń.

Zakaz dotyczy także produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych dla rolnictwa, przemysłu, przemysłu farmaceutycznego i innych celów, które nie zostały poddane obróbce gwarantującej zniszczenie wirusa afrykańskiego pomoru świń.

Sarajewo odmówiło także importu materiałów patologicznych i biologicznych produktów, które nie zostały poddane obróbce gwarantującej zniszczenie wirusa afrykańskiego pomoru świń.

Zakaz eksportu dotyczy również żywych świń domowych i dzikich, które pochodzą z innych regionów (nie objętych restrykcjami), ale przed wjazdem na terytorium Bośni i Hercegowiny transportowane były przez tereny objęte zakazem.

oprac. Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. flickr.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here