Najpierw Ukraina, teraz Bośnia i Hercegownia. Kolejne embargo na polską wieprzowinę

Bośnia i Hercegowina wprowadziły embargo na naszą wieprzowinę. To już drugi po Ukrainie kraj, który ogranicza import mięsa z Polski ze względu na ASF.

\"\"


Zakaz importu dotyczy mięsa z woj. podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego.  Władze Bośni i Hercegowiny zakazały importu z terenów objętych ASF żywych świń domowych i dzikich, ich nasienia, embrionów i komórek jajowych, świeżego mięsa i produktów z mięsa świń, które nie zostały poddane obróbce gwarantującej zniszczenie wirusa afrykańskiego pomoru świń.

Zakaz dotyczy także produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych dla rolnictwa, przemysłu, przemysłu farmaceutycznego i innych celów, które nie zostały poddane obróbce gwarantującej zniszczenie wirusa afrykańskiego pomoru świń.

Sarajewo odmówiło także importu materiałów patologicznych i biologicznych produktów, które nie zostały poddane obróbce gwarantującej zniszczenie wirusa afrykańskiego pomoru świń.

Zakaz eksportu dotyczy również żywych świń domowych i dzikich, które pochodzą z innych regionów (nie objętych restrykcjami), ale przed wjazdem na terytorium Bośni i Hercegowiny transportowane były przez tereny objęte zakazem.

oprac. Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. flickr.com

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Polacy uznają pszczoły za zwierzęta wymagające największej ochrony

Z najnowszego badania opinii publicznej wynika, że ponad 69 proc. respondentów uznaje pszczoły za zwierzęta wymagające największej ochrony w Polsce, a niemal trzy czwarte...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics