Naprawdę jest źle. Gminy zakazują podlewania i napełniania basenów pod groźbą kary!

Susza w Polsce daje się we znaki. W ostatnim raporcie Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy ogłosił suszę rolniczą we wszystkich województwach i monitorowanych typach upraw. Niektóre gminy grożą karami za podlewanie ogródków czy napełnianie basenów wodą z wodociągów. Takie restrykcje podjęła gmina Świercze. 

Naprawdę jest źle. Gminy zakazują podlewania i napełniania basenów!

Adam Misiewicz, Wójt Gminy Świercze poinformował mieszkańców o podjęciu przez Radę Gminy Świercze Uchwały Nr 295/XL/2023 z dnia 10 lipca 2023 roku w sprawie zakazu podlewania ogródków przydomowych, trawników, upraw rolnych, napełniania basenów i oczek wodnych  z wodociągów gminnych.

Z uwagi na długotrwały brak opadów atmosferycznych i panującą suszę oraz spowodowany tym nadmierny pobór wody z wodociągów gminnych, mając na względzie konieczność  zaopatrzenia w wodę do spożycia przez ludzi i zwierzęta, a także ze względu na zagrożenie jakie niesie ze sobą brak wody w hydrantach przeciwpożarowych, wprowadza się zakaz używania wody z gminnej sieci wodociągowej do podlewania ogródków przydomowych, trawników, upraw rolnych, napełniania basenów i oczek wodnych na terenie Gminy Świercze. Zakaz obowiązuje w godzinach od 6:00 do 23:00, w okresie od 10 lipca 2023 r. do odwołania.

Kary do 5 tys. zł za podlewanie i napełnianie basenów

Za naruszanie zakazu, o którym mowa w § 1 grozi kara grzywny wymierzana w trybie i na zasadach określonych w prawie o wykroczeniach

Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Świercze.

Susza w całym kraju. Rząd zapowiada pomoc

Uchwała weszła w życie z dniem ogłoszenia poprzez obwieszczenie na tablicach ogłoszeń na terenie Gminy Świercze oraz na stronie internetowej Gminy Świercze.

AM/Redakcja AgroNews na podst. www.swiercze.pl

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics