Narodowy Dzień Mlecznej Fermy za nami

Narodowy Dzień Mlecznej Fermy: integracja środowiska mleczarskiego, porównanie wozów paszowych, nowoczesna hodowla… i co jeszcze?

\"rolnik,

We wtorek 5 września, na „Agromarinie”, jednej z największych farm w woj. lubelskim, odbyła się I edycja jednego z najbardziej praktycznych wydarzeń w branży mleczarskiej – Narodowego Dnia Mlecznej Fermy. Tegoroczna edycja poświęcona była przede wszystkim żywieniu bydła kiszonką z kukurydzy. Wydarzenie miało wyjątkowy charakter: łączyło elementy szkolenia, wystawy, targów i dni otwartych.

Głównym organizatorem była spółka InConventus Group. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Krajowej Rady Izb Rolniczych, Lubelskiej Izby Rolniczej i Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Nasza Redakcja była patronem medialnym Fermy.

Żywienie bydła mlecznego i inne ciekawe dyskusje

W wydarzeniu wzięło udział ponad 350 hodowców: przeważali właściciele oraz prezesi gospodarstw z całej Polski. Uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą ponad 40 firm wiodących prym w branży rolniczej.
Prelekcje specjalistów – część teoretyczna wydarzenia – miały charakter funkcjonalnych, wartościowych porad, które pozwolą rozwiązać wiele problemów sektora bydła mlecznego.

Wydarzenie zostało otwarte przez Prezes Lubelskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka, współwłaściciela gospodarstwa AGROMARINA: Rafała Stachurę oraz Prezesa InConventus Group Maksyma Kryvonisa. Słowem wstępu obdarował zebranych również JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie p. Zygmunt Litwińczuk oraz przedstawiciele generalnych partnerów spotkania.

Impreza rozpoczęła się rejestracją uczestników, rozdaniem materiałów konferencyjnych i prezentów od partnerów wydarzenia oraz zaproszeniem na poczęstunek śniadaniowy.

Uczestnicy udali się do namiotu konferencyjnego, gdzie odbywała się część teoretyczna. Głos zabrali specjaliści, przekazując ważne informacje o przemyśle zwierząt gospodarskich.

Omówiono m.in. żywienie bydła mlecznego czy sposoby ograniczania antybiotykoterapii u bydła mlecznego.

O godzinie 12 media pozostały w namiocie, by uczestniczyć w konferencji prasowej dotyczącej aktualnej sytuacji i problemów na polskim i europejskim rynku mleka.

W konferencji prowadzonej przez p. Andrzeja Baryłę wziął udział p. Martjin Homan, radca rolny z Ambasady Królestwa Niderlandów, p. Tadeusz Badach, prezes OSM Krasnystaw oraz dr Rafał Stachura, prezes Lubelskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka i współwłaściciel Agromariny.

W tym czasie uczestnicy Narodowego Dnia Mlecznej Fermy mogli zwiedzić gospodarstwo oraz zapoznać się z technologiami i rozwiązaniami tam obecnymi. Zobaczyli m. in. nowoczesną dojarnię karuzelową firmy DeLaval oraz budynki inwentarskie.

Kolejnym punktem programu miała być prezentacja odmian kukurydzy na kiszonkę oraz maszyn na polach demonstracyjnych, co zostało niestety skutecznie zniweczone przez niesprzyjającą aurę. Odbyła się prezentacja opryskiwacza Horsch.

Praktyczne pokazy zostały zwieńczone prezentacją wozów paszowych oraz prelekcją dr Zbigniewa Lacha z OHZ Osięciny, który rozmawiał z uczestnikami o tym jak ważne jest uzyskiwanie prawidłowej struktury paszy.

Zakończenie wydarzenia obfitowało w emocje – każdy zarejestrowany uczestnik miał szansę na wygranie cennych nagród podczas finałowej loterii. Prezenty o łącznej wartości ponad 3000 zł ufundowały firmy: Caussade Nasiona, RAGT, Trouw Nutrition, Gaspol oraz Center Plast.

Ponadto przedstawiciele gospodarstw rolnych otrzymali certyfikaty poświadczające udział w szkoleniu.

Druga edycja Narodowego Dnia Mlecznej Fermy już w przyszłym roku!

Podczas pożegnania uczestników firma InConventus Group zaprosiła na drugą edycję Narodowego Dnia Mlecznej Fermy w przyszłym sezonie, która ma odbyć się w maju 2018 r. W woj. Wielkopolskim na gospodarstwie Mróz.

Wydarzenie-szkolenie  Narodowy Dzień Mlecznej Fermy okazało się świetną okazją do poruszenia wielu aktualnych problemów w branży, głównie dlatego, że w prelekcjach oraz demonstracjach znalazło się tak wiele praktycznych porad dla hodowców bydła mlecznego.

Redakcja AgroNews, fot. NDMF

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Inflacja w Polsce. GUS podał najnowsze dane

Według wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego inflacja w Polsce w maju 2024 roku wyniosła 2,5%, Ekonomiści przewidywali, że wzrost cen przyspieszy do 2,8%...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics