Nawiewniki dobre na wszystko

Wymieniając okna zwracamy szczególną uwagę na ich szczelność. Nowe okna mogą być zbyt hermetyczne, co może szybko doprowadzić do zawilgocenia budynku. Co zrobić w przypadku, kiedy nie możemy wietrzyć pomieszczeń? Z pewnością przyda się zamontowanie nawiewników okiennych.

Jak powszechnie wiadomo jakość powietrza ma bezpośredni wpływ na zdrowie ludzi. W nieoczyszczanym, niewymienianym powietrzu rozwijają się bakterie, wirusy i inne zarazki chorobotwórcze. Wszystkie te zanieczyszczenia działają bezpośrednio szkodliwie na organizm ludzki. Odpowiednia wentylacja w domu pozwala zapewnić dobry klimat w pomieszczeniu i zapobiega powstawaniu pleśni.

Rolą nawiewników jest regularna wentylacja pomieszczeń.
Powietrze dostaje się do wnętrza, aby przejąć wilgoć, nieprzyjemne zapachy i odprowadzić je kanałem wentylacji grawitacyjnej lub mechanicznej. W odróżnieniu od uchylenia okna zapobiegają one wyziębieniu mieszkania, dostawaniu się wody opadowej, insektów, a także ograniczają hałas.

\"\"
 

– Okna wyposażone w nawiewniki powinny być w szczególności montowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak kuchnia czy łazienka – komentuje Marcin Wiśniewski- Prezes firmy STOLMAR Sp. z o.o. Dzięki specjalnej konstrukcji automatycznie regulują ilość wpuszczanego powietrza i nie wymagają zasilania, ani ingerencji użytkownika do swojej prawidłowej pracy. Dodatkowym atutem jest możliwość umieszczenia ich w zamontowanych już oknach, gdzie sytuuje się je w ich górnej części.

Nawiewniki odpowiadają za:

  • prawidłowe funkcjonowanie wentylacji naturalnej i mechanicznej wywiewnej,
  • poprawienie jakości powietrza we wnętrzach,
  • zmniejszenie zawilgocenia pomieszczeń, rozwoju grzybów i pleśni.

Źródło: portal-prasowy.pl, fot. portal-prasowy.pl, sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here